MİDER’den iftar yemeği

Mersin Midyatlılar Derneği(MİDER) iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine katılan Mersin Valisi Ali İhsan Su, birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı konuşmasında; “Biz bir bütünüz. Önemli olan birliğimizi, dirliğimizi canlı tutmak, bir ve beraber olmaktır. Bugün ülkemize her taraftan saldırılar oluyor. Ama biz birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece hiçbiri bir şey yapamayacaktır” dedi.

MİDER’den iftar yemeği
MİDER’den iftar yemeği ilkhaber
Bu içerik 393 kez okundu.
Reklam

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) –  Mersin Midyatlılar Derneği(MİDER) iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine katılan Mersin Valisi Ali İhsan Su, birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı konuşmasında; “Biz bir bütünüz. Önemli olan birliğimizi, dirliğimizi canlı tutmak, bir ve beraber olmaktır. Bugün ülkemize her taraftan saldırılar oluyor. Ama biz birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece hiçbiri bir şey yapamayacaktır” dedi.

Mersin Midyatlılar Derneği(MİDER) Ramazan ayı dolayısıyla üyeleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Dernek binasında verilen yemeğe; Mersin Valisi Ali İhsan Su, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Ak Parti İlçe Başkanları, Arslan Güneydoğu Gazetecilik ve Kâğıtçılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve İlkhaber, İlkses, Güney Hakimiyet gazeteleri imtiyaz sahibi Halil Arslan, İlkhaber Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Arslan, Türkiye - Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği(TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve çok sayıda davetli katıldı.

Mersin Midyatlılar Derneği(MİDER) binasındaki iftar Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından ezan okunmasıyla birlikte iftar yapıldı.

Yemeğin ardından Mersin Valisi Ali İhsan Su, MİDER yönetim ve üyelerine teşekkür ederek; “Bugün Midyatlı kardeşlerimizle güzel bir iftarda beraberiz. Mersin gelişiyor, değişiyor, kalkınıyor. Bu ilerleme ve gelişmede sizlerin de çok önemli katkıları olmaktadır” dedi.

Türkiye’ye dışarıdan saldırılar olduğunu vurgulayan Vali Ali İhsan Su, birlik ve beraber olduğumuz sürece kimsenin bir şey yapamayacağına değinerek şöyle konuştu;

“BİZ BİR BÜTÜNÜZ”

“Biz bir bütünüz, Midyatlılar var, Cizrelilerimiz var, yörüklerimiz var, Türkmenlerimiz var. Ama biz hep birlikte bir aileyiz. Bir bütünüz. Önemli olan birliğimizi, dirliğimizi canlı tutmak, bir ve beraber olmaktır.

BİRLİK VE BÜTÜNLÜK VURGUSU

Bir ve beraber olduğumuz sürece Allah’ın izniyle bize hiç kimse bir şey yapamaz. Bugün ülkemize her taraftan saldırılar oluyor. Ama biz birliğimiz ve dirliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece hiçbiri bir şey yapamayacaktır.

“RAMAZAN PAYLAŞMA AYIDIR”

Ramazan ayı yardımlaşma ve paylaşma ayıdır. Bu vesileyle inanıyorum ki sizlerde çevrenizde yardımlaşmaları artıracaksınız. Paylaşmayı artıracaksınız. Fakir-fukarayı gözeteceğiz. Yetimleri, öksüzleri gözeteceğiz. Şehit ve gazilerimizi, ailelerini gözeteceğiz. Ayrıca dualarımız da Filistinli kardeşlerimiz ile beraberdir”

MİDER Başkanı Zeynel Acat da katılımcılara davetlerine katıldıkları için teşekkür ederek; ”Rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan’da sizleri ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Davetimize katıldığınız için hepinize teşekküre ediyor, dualarımıza Filistinli kardeşlerimizi ve İslam âlemini dahil ederek dualarımızın ve oruçlarımızın kabul olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti