Saygılı: 5 Ocak Stadı Millet Bahçesi ve Afet Parkı olsun

Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde yapacağını duyurduğu “Millet Bahçesi Projesi” ile kentlerin rahat bir nefes alacağını ifade etti.

Saygılı: 5 Ocak Stadı Millet Bahçesi ve Afet Parkı olsun
Saygılı: 5 Ocak Stadı Millet Bahçesi ve Afet Parkı olsun ilkhaber
Bu içerik 777 kez okundu.
Reklam


 

 

ADANA(İLKHABER) – Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde yapacağını duyurduğu “Millet Bahçesi Projesi” ile kentlerin rahat bir nefes alacağını ifade etti. Saygılı, proje kapsamında Adana’da yıkılması gündemde olan 5 Ocak Fatih Terim Stadı yerinin “Millet Bahçesi ve Afet Parkı” olarak değerlendirilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni dönem vaatleri arasında yer alan “Millet Bahçesi Projesi” çerçevesinde İstanbul Atatürk Havalimanı,  Konya ve Eskişehir statlarının da bu amaç doğrultusunda kullanılacağını belirten Saygılı, büyük kentlerde insanları yeşille buluşturacak olan bu projenin kendilerini de heyecanlandırdığını kaydetti.

AFET PARKI ADANA’YA DEĞER KATACAKTIR

Millet bahçeleri oluşturulurken olası deprem ve doğal afetlere karşı Afet Parkları’nın da planlanması gerektiğinin altını çizen Ramazan Saygılı, “Adana da mutlaka bu programa dahil edilmelidir. Adana’da yapımı son aşamaya gelen stat hizmete girdiğinde 5 Ocak Fatih Terim Stadı ‘Millet Bahçesi Afet Parkı’ olarak vatandaşlarımızın yararına sunulmalıdır. Biz muhtemel afetler karşısında ilimizde bir Afet Parkı’nın yapılmasının hayati önem taşıdığını düşünüyoruz. Deprem ve benzeri afetler sırasında insanlara yardım ulaştırmada bu park büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Çok fonksiyonlu Afet Parkı ilimize değer katacaktır. Ayrıca kent merkezindeki dev bir yeşil alan şehrimize ayrı bir güzellik kazandıracaktır.”dedi.

Türkiye’nin aktif deprem kuşağı üzerinde yer aldığını hatırlatan Saygılı, deprem ve benzeri afetlere sürekli hazırlıklı olmak gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"