Halkın tercümanı olmak istiyorum

Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan ve 9 dili ana dili gibi konuşan Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mahmut Aktaş, bölgede cezalandırılmak istenen vatandaşların sorunlarını çözmek ve onlara yardımcı olabilmek amacıyla TBMM çatısı altına girmek istediğini ifade etti.

Halkın tercümanı olmak istiyorum
Halkın tercümanı olmak istiyorum ilkhaber
Bu içerik 430 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Uluslararası İlişkiler Uzmanı, 9 dil bilen Mahmut  Aktaş, “Bölgenin sorunlarına çözüm üretecek, ulaşılabilecek milletvekilli olmaya adayım.” dedi.

Mardin’de Bağımsız Milletvekili Adayı olan, Uluslararası İlişkiler ve Gayrimenkul Danışmanı Mahmut Aktaş, milli duygulara sahip olmanın getirdiği bir sorumluluğun ve bölgede cezalandırılmak istenen vatandaşların tercümanı olmak için aday olduğunu söyledi.

Erbakan Vakfı’nın desteklediği, bağımsız genç adayın özgeçmişi başarılarla dolu. Saadet Partisi yönetiminden istifa eden bir grubun da desteklediği Mahmut Akkuş, Mardin ve bölgenin sorunlarını, vatandaşların temel ihtiyaçlarını ve bölge kalkınmasının temel noktalarına vakıf olduğunu ifade etti.

“PİYANGO ÇEKİLİŞİ GİBİ VEKİL SEÇİLMEZ”

Siyasi partilerin milletvekili adaylık tespit ve tercihlerinin yanlış olduğuna vurgu yapan Aktaş, şunları dedi:

 “Her şeyden önce piyango çekilişi gibi vekillik çekilişlerine karşı olduğumuzu, vekillik yapacak kişilerin, eğitimli, donanımlı ve hizmet yapabilecek kişilerden oluşması gerektiğini yüksek sesle dillendiriyoruz. Sermayenin belirlediği adayların, halkın değil, sermayenin menfaatlerini gözettiğine tanık oluyoruz. Böyle bir anlayış ile meclise giden veya gönderilen vekilden halka ne fayda gelebilir?”

 “EĞİTİMDE SIKINTILAR VAR”

Eğitim sisteminde ciddi sıkıntılar olduğunu hatırlatan Aktaş, yerelde  bu sıkıntıların farklı  nedenlerle, farklı boyutlara ulaştığını bildirdi. Aktaş, “Ülkede ciddi bir öğretmen açığı olduğunu biliyoruz. Buna rağmen ücretli öğretmen adı altında karın tokluğuna eğitimciler çalıştırılıyor. Çocuklarımızı böyle bir anlayışla geleceğe nasıl hazırlayabileceğiz?” diye konuştu.

İŞE YERLEŞTİRİLEN BAZI KİŞİLERE KİMSE KARIŞAMIYOR

Kısıtlı olan istihdam alanlarına, siyasilerin belirlediği kişilerin alındığını ileri süren Aktaş, bu konuda da şöyle dedi:

 “ Siyasilerin referansı ile kurumlara yerleştirilen işçileri, kamu görevlileri çalıştıramıyor. Okullarda görevlendirilen hizmetliler, temizlik yapmayınca okullarda sıkıntılar yaşanıyor. Ben bir yıl içinde çocuğumun okulunu 3 kez değiştirdim.

 “BELEDİYELER İŞ YAPMIYOR” 

Belediyeye sundukları bir gayrimenkul dosyasının 4 ay sonra imzalandığına dikkat çeken Aktaş, yapılan asfalt çalışmalarının da iyi olmadığını ileri sürerek, şöyle konuştu:

 “Kızıltepe belediyesine sunduğumuz bir gayrimenkul dosyası 4 ay sonra imzalandı. Belediye hizmetleri vatandaştan uzaklaştırıldı, belediye ile vatandaş arasında adeta duvar örüldü. Gurs köy grubunun yolları asfaltlandı. Ama asfalt tutmuyor. Çünkü kalite yok. Bunların takipçiliğini yapacak milletvekilleri lazım.

Aktaş seçilmesi durumunda kangrenleşen elektrik sorunu başta olmak üzere, bölgeyi yakından ilgilendiren ve turizmin hareketlendirilmesi ve tarihi değerlerin korunması alanında da anlamlı projelerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

9 DİLLİ ADAY

Bağımsız Mardin Milletvekili  Adayı Mahmut Aktaş  Kırgızistan’da İktisat  ve Girişimcilik Üniversitesi’nin Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nden iyi dereceyle mezun olduğunu söyledi. Aktaş, Kırgız Türk Rus  Enstitüsü’nde 5 yıl uzmanlık eğitimini  tamamladı ve 2007 yılında  Kırgız asıllı Arina ile evlendi. 3 çocuk babası Aktaş 1,5 yaşlarında ikiz çocukları vardır. Aktaş Kürtçe, Rusça, İngilizce, Farsça ve Türk Lehçelerinden Kırgızca, Özbekçe, Kazakça ve Tatarca dillerini biliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"