Zeybek; “Yönetime Talibiz”

Adana Demirspor’da genel kurula günler kala aday belirsizliği taraftar gruplarını harekete geçirdi

Zeybek; “Yönetime Talibiz”
Zeybek; “Yönetime Talibiz” ilkhaber
Bu içerik 855 kez okundu.

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Adana Demirspor taraftar derneklerinden Şimşekler Grubu ve ADS Derneği Haziran'da yapılacak kongreye bir hafta kaldığı halde başkan adayı belirlenememesine tepki gösterdi. Şimşekler Grubu Taraftarlar Derneği Başkanı Ertan Zeybek; “Bundan sonra eski başkanların yönetimde bulunmalarını istemiyoruz. Onlara teşekkür ediyoruz. Artık yeni yüzler görmek istiyoruz. Biz taraftar grupları olarak yönetime talibiz. Kendi listemizi oluşturur, kulübümüzü daha iyi yönetiriz” dedi.

Adana Demirspor taraftar derneklerinden Şimşekler Grubu ve ADS Derneği, Genel Kurula bir hafta kalmasına rağmen Adana Demirspor’da başkan adayının çıkmamasına tepkili. Dernekler adına Şimşekler Grubu Taraftarlar Derneği Başkanı Ertan Zeybek ve ADS-DER Başkanı Telat Şahin ortak basın toplantısı düzenledi.

Şimşekler Grubu Dernek Başkanı Ertan Zeybek, belirsizliğe tepki göstererek; “Geçtiğimiz yıl ligde kaldığımız için şampiyonluk sevinci yaşadık. Yine bu yıl ligde kaldığımız için şampiyonluk sevinci yaşadık. Kongreye bir hafta kaldığı halde ortada henüz bir aday yok. Herkes bu camianın büyüklüğünü biliyor. Böyle bir camiaya sahip olana Adana Demirspor bu kadar sahipsiz kalmamalı” dedi.

Adana Demirspor’un düştüğü durumun yönetim hatalarından kaynaklandığına değinen Zeybek sözlerine şöyle devam etti;

“Artık sabrımız kalmadı. Sabrımızın son aşamasındayız. Yönetimlerin hatalarından dolayı Adana Demirspor’un düştüğü bu durum bizlere artık dama dedirtti. Her yıl kongre yapmaktan, Demirspor transfer yapamıyor. Sezona hazırlanamıyor. Kavga dövüş kongre tamamlanıyor. Bu kez hoca ve futbolcu transferlerinin çoğu yapılmış oluyor. Transfer ücreti 200 lira olan bir oyuncunun fiyatı 500 liraya çıkıyor.

Adana Demirspor’un düştüğü durum hep yönetim hatalarından kaynaklanmaktadır. Taraftar grupları olarak da hep biz eleştirildik. Adana Demirsporlu taraftarların hiçbir şeyde menfaati yoktur. Taraftarların menfaati sadece Adana Demirspor’dur. Bunu herkes böyle bilsin. Bugün Adana Demirspor’un varlığı Şimşekler Grubu sayesindedir. Şimşekler grubu olmasa Adana Demirspor şuan yoktu. Bu bir gerçektir.

Biz taraftarlar olarak artık takımımızı Süper Lig’de görmek istiyoruz. Adana Demirspor 24 yıldır Süper lige hasret. Biz her yıl nakaratları dinlemekten artık yorulduk. Zaten şuan gördüğünüz gibi kongreye bir hafta var ve ortada daha bir ekip, aday yok.

Adana Demirspor’da daha önceki dönemlerde başkanlık yapanlara teşekkür ediyoruz. Ancak bundan sonraki dönemlerde eski başkanların yönetimde bulunmalarını istemiyoruz. Yeni yüzler görmek istiyoruz. Bu işi kurumsal anlamda yapacak planlı ve programlı hareket edecek başkanlar istiyoruz.

Biz taraftar grupları olarak yönetime talibiz. Kendi listemizi oluşturur, kulübümüzü daha iyi yönetiriz. Biz yönetiriz derken ara anlamında değil. Bu sezon her şeyin parayla yönetilmediğini gördük. Para harcansa da yönetimsel hatalar nedeniyle küme düşebiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi bu sezon ligde kaldık diye nerdeyse şampiyonluk turu atacaktık. Demek ki parayla da olmuyor. Her şey planlı, programlı ve en önemlisi birlik ve beraberlik ile olmalıdır. Adana Demirspor bizim ortak paydamızdır ve onun için mücadele ediyoruz”

ADS Taraftarlar Derneği Başkanı Talat Şahin ise kulüp için kalıcı gelir elde edilmesini belirterek şöyle konuştu;

“Yönetimler kulüplerinin camiasının isteklerini karşılamak, onları mutlu etmek için gelir. Adana Demirspor camiası yönetimden kalıcı gelir, kurumsallaşma, iyi bir alt yapı istiyor. Fakat Adana Demirspor’a gelen yönetimler iki şey yapıyor. Biri sadece futbol takımına, başarıya odaklanıyor. İkincisi belediyeden para istemeye odaklanıyor. Adana Demirspor kulübüne gelen yönetimlerin yaptığı şey büyükşehir belediyesinden para istemek.

Gelen yönetimler yüzünü camiasına dönse taraftarını arkasına alıp birlikte yürüse daha iyi olacaktır. Bu durumda zaten biz eleştiride bulunamayız. Çünkü birlikte yapılan bir şeyin sorumlusu da hepimiz oluruz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti