Adana güzel şeyleri hak ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Adana güzel şeyleri hak ediyor
Adana güzel şeyleri hak ediyor ilkhaber
Bu içerik 614 kez okundu.
Reklam

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Seçim dönemini birinci sıradan aday olduğu Adana’da geçirecek olan Bakan Sarıeroğlu; “Adana’nın sıkıntılarını, sorunlarını, vatandaşlarımızın beklentilerini biliyorum. Dersimizi çalıştık geldik.  Adana tarım kenti, sanayi kenti. En çok odaklandığım alanlar buralar olacak. Adana çok güzel şeyleri hak ediyor. Vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyden önemli. Sahada bir sorun, sıkıntı varsa biz gerekli katkıyı yapacağız” dedi.

AK Parti Adana Milletvekilleri adaylarının tanıtımı için Adana’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Yüreğir Kültür Merkezi’nde gazeteciler ile bir araya geldi.

Adanalıyım diyerek söze başlayan Bakan Sarıeroğlu, Üniversiteye kadar Adana’da kaldığını belirterek; “Doğduğum yer burası. Adanalıyım. İlkokulu Mimar Kemal İlkokulu’nda, ortaokulu Gazi Ortaokulu’nda ve liseyi de Adana Koleji’nde okudum. Üniversite hayatıma kadar Adana’daydım” dedi.

“ADANA’NIN SIKINTILARINI BİLİYORUM”

Adana’nın sorunlarını bildiğini belirten Bakan Sarıeroğlu; “Adana’nın sıkıntılarını, sorunlarını, vatandaşlarımızın beklentilerini biliyorum. İki haftadan beri ekiplerimiz sahada bulunmaktadır. Arkadaşlarımız esnafla, çiftçilerle, vatandaşlarla görüşmeler yaptılar. Taksilere bindiler, dolmuşlara ve otobüslere bindiler. Yaptıkları anketlerden daha sağlıklı bilgileri ilettiler. Dersimizi çalıştık geldik. Gerçekten ben sahada olmayı seviyorum. Buna yine önem vereceğim” şeklinde konuştu.

24 Haziran seçimlerine kadar Adana’da olacağına değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, sözlerine şöyle devam etti;

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığım halen devam ediyor. Hükümet kuruluncaya kadar bu görevimizi ifa edeceğiz. Bu da gerçekten 81 milyonu ilgilendiren çok kapsamlı çalışmaların yapıldığı bir bakanlık olması nedeniyle burada güçlü bir şekilde bakanlığımızla da iletişim halinde ama ağırlıklı olarak 24 Haziran'a kadar burada olacağım. İyi olacağına inanıyorum. Adana’dan adaylığım belli olunca ailece çok mutlu olduk.

“VATANDAŞLARIMIZDAN CİDDİ TALEPLER VAR”

Adana çok güzel şeyleri hak ediyor. AK Parti iktidarları döneminde 16 yıldır çok büyük yatırımlar yapıldı. Yerel yönetimler ve merkezi hükümet arasındaki uyum tam sağlanamamasıyla ilgili olarak, bizlerle de ilgili bir şey değil bu. Daha iyi şeyler yapılabilecekken bazı talihsizlikler olmuş durumda. Anketlerde baktım daha çok yollar ile ilgili yerel yönetimlerin kapsamına giren konular ile ilgili alakalı vatandaşlarımızdan çok ciddi talepler var. Bu konularla ilgili de ben Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çok paydaşı olan bakanlık, ama bu süreçte uzlaşıyla, diyalogla, ortak akılla çalışmalarımızı yürüttük.

“HER ŞEY ADANAMIZ İÇİN”

Bu bağlamda önümüzdeki dönemde de tüm belediyelerimizle bu diyalog sürecini yürütmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyden önemli. Sahada bir sorun, sıkıntı varsa biz katkıyı yapacağız. Belediyelerimiz yapacak. Her şey Adana’mız için. Kongre süreçlerini yeni tamamlamış partiyiz, dirilmiş ve heyecanlı. Bu süreçlerin sahada da çok pozitif etki edeceğine inanıyoruz.

“ADANA’DA EN ÇOK TARIM VE SANAYİYTE ODAKLANACAĞIM”

Adana tarım kenti, sanayi kenti. En çok odaklandığım alanlar buralar olacak. Bakanlarımız ile diyalog halindeyiz. Bu dönemde önemli çalışmalarımız ile ilgili bakanlarımız Adana’ya gelecek. O konuda da buraya gelmeden önce gerekli çalışmaları yaptım. Bakanlarımızın geliş tarihlerine kadar ayarladım.

“HER YERDE VATANDAŞLARIMIZA DOKUNACAĞIZ”

Ben seçim çalışmalarını mutfak çalışması olarak da değerlendiriyorum. Çünkü sahada olacağımızdan dolayı vatandaşlarımızın beklentilerini bizzat kendilerinden dinleyip, tespit etmiş olacağız. 24 Haziran sonrası inşallah güçlü bir yol haritası ile kademe kademe ilerleyeceğiz. Spor ayakkabımızı giyeceğiz. Sahada olacağım. Pazarda, köyde, hastanelerde, huzurevlerimizde, her yerde vatandaşlarımıza dokunacağız.

“İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİN İKİNCİ FAZI BAŞLADI”

Bakanlık olarak istihdam en öncelikli gündem maddemizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde istihdam seferberliğinin ikinci fazını başlattık. Çok güçlü teşvik uygulamaları devreye kattık. Proje bazlı teşviklerimiz var.  Diğer taraftan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak pirimler ile ilgili yeni uygulamalarımız var.

KADINLARA ÖNCELİK

Kadınlarımıza yönelik uygulamalarımız var. Kadınlarımız iş hayatında daha fazla yer alırsa Türkiye’nin daha hızlı kalkınacağına inanıyoruz. Onlara öncelik.

Gençlerin geleceğe yönelik istekleriyle ilgili olarak yetiştirilmesinin ülkenin geleceği açısından önemli olduğuna inandık.

Engelli kardeşlerimiz ile ilgili  atama çıkardık. Son 3 ayda 2500  yaptık 2500 daha yapacağız 55 bine ulaşmış olacak. Ayrıca engellilerimize kendi işini kurma bağlamında geri ödemesiz hibe desteklerimiz oldu.

Gençlerimiz ile ilgili Temmuz ayında başlatacağımız desteklemeler olacak. İş başı eğitimi programları önemli. Adana bu bağlamda yüksek derecede faydalanan illerimizden birisi. Adana’da sanayicilerimiz ile bir araya geldiğimizde talep gelmişti ve 3 ay olan süreyi 6 aya çıkardık”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"