Sarıeroğlu: Has Adanalıyım

AK Parti Milletvekili adayları tanıtıldı

Sarıeroğlu: Has Adanalıyım
Sarıeroğlu: Has Adanalıyım ilkhaber
Bu içerik 615 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Basından takip ettim. Adanalı mı? değil mi? şeklinde söylentiler var. Öncelikle söyleyeyim ben has Adanalıyım. Deveci kızıyım, Yörük’üm. Bu bağlamda Adana’nın sevgisini gönlünde barındıran Adana’nın bir evladıyım.” dedi.

Adalet ve Kalkın Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Adayları kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım törenine Adana’dan 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’da katıldı. Ak Parti Adana İl Başkanlığı binasında gerçekleşen aday tanıtım töreni katılmak için kente gelen Bakan Sarıeroğlu ve diğer adayları Adana Hava Limanı’nda çok sayıda partili karşıladı.

Daha sonra ise tanıtımın yapılacağı AK Parti Adana İl binasına gelindi. Burada kapı önünde bekleyen partililer Bakan Sarıeroğlu ve diğer milletvekilli adayları coşkuyla karşıladı. İlk olarak parti binası içerisinde İl Başkanı Fikret Yeni’nin makam odasında adaylar bir araya geldi. Daha sonra ise tanıtım toplantısına geçildi. Salonun kalabalık olması nedeniyle basın mensupları ile partililer arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Bakan Jülide Sarıeroğlu, mikrofonu alarak salonu organize etti ve toplantı başladı.

LİSTEDE YER ALMAYAN VEKİLLERE TEŞEKKÜR

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni yaptı. Yeni, partilerinin 15 milletvekili adayının belirlendiğini belirtti. Bu kişilerin meclise gittiklerinde Adana’yı en iyi şekilde temsil edeceklerini söyleyen Yeni, liste de yer almayan milletvekillerine teşekkürlerini sundu.

KÜÇÜKCAN: SEÇİLMELER İÇİN ÇALIŞACAĞIM

AK Parti Milletvekilleri Talip Küçükcan da, Adana’ya ilk geldiği günden belli büyük bir sevgi ve muhabbet gördüklerini söyledi. Bu konuşmanın veda konuşması olmadığını anlatan Küçükcan, aday olan arkadaşlarının seçilmesi için elinden geleni yapacaklarını vurguladı.

ÜNÜVAR: GÖREV ASLA DEVREDİLEMEZ

Ak Parti Milletvekili Necdet Ünüvar ise, 17 yıl boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşlığı yapmanın onurunu yaşadığını belirterek, “Ak Parti de makamlar devredilir ama görevler devredilmez. İlçe başkanı olursunuz, ertesi gün bir şey olmazsınız, milletvekili olursunuz ertesi gün normal bir vatandaş olursunuz. Bu makamlar devredilebilir ama görevler asla devredilemez. Görevimiz bu topraklar için, bu ümmet için, bu vatan için çalışmak. Hamdolsun ki bende yaklaşık 17 yıldır Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlığını yaptım.” dedi.

ADAYLAR TANITILDI

 Daha sonra ise, adaylar tek tek isimleri ile anons edilerek kurulan platforma çağrıldı. Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, Semih Can, Muhammed Aksoy, Mehmet Akif Özbil, Ramazan Çırak, Erol Kahraman, Reşan Arlıer, Necip Fazıl Cengil, Mehmet Gazioğlu, Muhammed Zeki Aç, Zekeriya Yıldızoğlu’nu platforma çağırarak partilileri selamladı.

ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAKTAN GRUR DUYUYORUM

Burada bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kendisinin de doğup büyüdüğü Adana'dan milletvekili adayı olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Seçimlerden Ak Parti’nin zaferle çıkacağını söyleyen Sarıeroğlu, “Bismillah diyerek başladığımız bugün, 24 Haziran'a kadar yapacağımız samimi, içten ve gönülden çalışmalarla, vatandaşlarımızla bir araya gelerek gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimizle gönülden ve yürekten inanıyorum ki hem Adana'mızda hem Türkiye'mizde gerek cumhurbaşkanlığı, gerekse milletvekili seçimlerinde inşallah AK Parti olarak zaferle çıkacağız.” diye konuştu.

SELAMLAR İLE BİRLİKTE GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamını Adanalılara getirdiğini anlatan Sarıeroğlu “Sizlere Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Sizlere kıymetli Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamını getirdim. Onlar 16 yıldır Adana’ya geliyorlar. 16 yıldır Adana için gerek bakanımız, gerek Adana milletvekillerimiz, Adana teşkilatları ile birlikte çok ciddi yatırımlarla Adanamızın kalkınması gelişmesi için çok büyük çaba sarf etti. İnşallah bu dönemde de yeni kadrolarımızla birlikte geçmiş dönemdeki arkadaşlarımızın tecrübeleri ile birlikte Adanamızı daha da fazla kalkındırmak. Adanamız için daha fazla istihdam iş imkanı sağlamak, çiftçilerimizin, esnaflarımızın sorunlarını daha güçlü politikalarla çözümlemek amacıyla, tüm Adanalı hemşehrilerimizin ihtiyaçları, beklentileri ve taleplerini karşılamak için var gücümüzle çalışacağız.” şeklinde konuştu.

TEK SERMAYEM EMEĞİM

 Sarıeroğlu, tek sermayesinin emeği olan birisi olduğuna dikkat çekti. Kendisinin teşkilatlarda yetiştiğini anımsatan Sarıeroğlu, “24 Haziran öncesi ve sonrasında görevimi layıkıyla yapmak için büyük çaba sarf edeceğime söz veriyorum.  Tek sermayesi emeği olan birisiyim. Teşkilatlarda yetiştim. Cumhurbaşkanımızla birlikte siyasete başladım, onunla devam ediyoruz. Partimizin birçok kademesinde görev aldım. İlk önce sandık görevlisi olarak görev aldım. Gerek kadın kollarımızda, gerek ana kademe gibi farklı departmanlarda çalıştım. 25 ve 26. dönemlerde başkent milletvekilliği yaptım. Buraya Adana milletvekilliği onurla gururla taşımak için geldik. İlkokulu, ortaokulu, liseyi ben Adana’da okudum.” ifadelerini kullandı.

HAS ADANALIYIM

Kendisini “Has Adanalı” olarak tanıtan Sarıeroğlu, “Basından takip ettim Adanalı mı? değil mi? şeklinde söylentiler var. Öncelikle söyleyeyim ben has Adanalıyım. Deveci kızıyım, Yörük’üm. Bu bağlamda Adana’nın sevgisini gönlünde barındıran Adana’nın bir evladıyım. Belki siyasi konuda Adana’da çok yer almamış olabilirim ama Adana’dan bağım hiçbir zaman kopmadı. Öyle bir babanın evladıyım ki babam Adana dışında hiçbir yerde şimdiye kadar oy vermemiştir. Babam şimdi hastanede tedavi görüyor. Onunda sizlere selamı var. Ben Şadi Sarıeroğlu’nun kızıyım. Ailemle gurur duyuyorum. Adanalılığımı hiç kimseye tartıştırmam. Bundan sonra çalışmalarımızı birlikte yapacağız.” dedi.

TOPUKLU AYAKKABIYI ARTIK ÇIKARTIYORUM

Sarıeroğlu topuklu ayakkabısını çıkartarak, spor ayakkabıları ile seçim çalışmalarını gerçekleştireceğini işaret ederek, “Bundan sonra beni son kez topuklu ayakkabıyla göreceksiniz.  Seçim günü ve sonrasında hep birlikte sahalarda, vatandaşlarımızın sorunlarına, isteklerine, taleplerine güçlü şekilde cevap vermek için gönülden çalışacağız. Bu konuda bu kalabalıktan anlıyorum ki Adana AK Parti teşkilatımız 15 ilçesiyle bu çalışmayı yapmaya hazır. Adana'yla ilgili hayallerimiz var. Dün Cumhurbaşkanımız beyannamemizi açıkladı. Bu anlamda Adana'yla ilgili, 81 milyon vatandaşımızın hayatına dokunan her kesimle ilgili çok güçlü çalışmalarımız ve vaatlerimiz var. 'Yaparsa yine AK Parti yapar' diyerek yolumuz devam ediyoruz. Şimdi “Türkiye Vakti” diyoruz. Şimdi “Adana Vakti” diyoruz. İnşallah bu düsturla çalışacağız. Adana’ya has yeni bir gündem, yeni bir strateji ile çalışacağız.” diye konuştu.

OFİSİM OLACAK

Kısa bir süre içerisinde ekip kurmayı düşünmediğini dile getiren Sarıeroğlu, sözlerine şöyle devam etti, “Kısa bir süre içerisinde bir ekip kurmayı düşünmüyorum. Birbirimizi tanıyıp tüm ilçelerimizi temsil edecek bir ekip oluşturmayı düşünüyorum. Burada 5 yıl boyunca hizmet edecek bir ofisim olacak. Bu ofisimde de tüm ilçelerin temsilcileri olacak. Bunu da inşallah 24 Haziran sonrasında gerçekleştireceğiz. Sosyal iletişime, ortak akla inanıyorum.  Adana'daki bütün kesimlere kucağımızı açıyoruz. Yeni bir sayfa açarak yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu bağlamda inşallah tüm sivil toplum örgütlerimizle bir araya geleceğiz.”

ADANA DEMİRSPOR VE ADANASPOR'LA İLGİLENECEK

Taraftarlara da sevindirici haber veren Sarıeroğlu, “Şehirlerin kültürleri açısından spor kulüplerinin de önemine inanıyorum. Bu bağlamda Adana Demirspor ve Adanaspor'la çok yakından ilgileneceğimi ilave etmek istiyorum.. Ankara Milletvekilliğim sebebi ile Ankara ile ilgili tüm çalışmalara katılmamız gerekiyor. Ankaragücü maddi sıkıntılar içerisindeydi. Tüm milletvekillerimizle birlikte Ankaragücü için çalıştık. Ankaragücü Atatürk’ün emanet ettiği bir spor kulübü. Renklerini Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği bir spor kulübü ve Ankara açısından da önemli bir spor kulübü.  Ankaragücü'nü önce 1. Lig'e çıkarttık. Daha sonra da bu sezonda Süper Lig'e çıkarttık. Tüm şehir olarak birlik beraberlik içerisinde çalıştık. Bu konuda deneyimliyiz. Bu deneyimi Adana spor kulüplerine de yansıtacağım. Buradan Adana Demirsporlu kardeşlerime ve Adanasporlu kardeşlerime buradan bu mesajı vermek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

DESTEK BEKLİYORUZ

24 Haziran’a kadar tüm teşkilatlarından tam destek beklediklerini söyleyen Sarıeroğlu, sözlerini şöyle tamamladı; “Ben Adana’dan ayrılırken Adana Türkiye’nin 4. gelişmiş şehriydi. 2001 krizi hepimizi salladı. Bu güne kadar Adana’yı belli bir standartta getirdik. İnşallah Adana bundan sonra yatırımların cazibe merkezi olacak. Bugüne kadar teşkilatlarımıza emek veren herkese teşekkür ediyorum. Teşkilatçılık emek işi. 24 Haziran’da tüm teşkilatlarımızdan tam destek bekliyoruz. Bugüne kadar hizmet eden tüm milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.”

Partililerle hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından tanıtım töreni sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"