AKAMDER’den anlamlı iftar

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği'nin (AKAMDER) geleneksel iftar etkinliklerinin 12.’si Adana iş dünyası ile bürokratlarını da bir araya getirdi.

AKAMDER’den anlamlı iftar
AKAMDER’den anlamlı iftar ilkhaber
Bu içerik 551 kez okundu.

ADANA (İLKHABER) - İftarın özel konukları ise Adana Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Koruyucu Ailelere yönelik düzenlenen bir etkinlik  olarak koruyucu aileler ve bakmakta olduğu kimsesiz çocuklarımız oldu. Oldukça samimi ortamda gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan Vali Mahmut Demirtaş AKAMDER' in son yıllarda gerçekleştirdiği sosyal ve etkin programlarla Adana'ya verdiği değeri gösterdiğini vurguladı.

 

Koruyucu ailelere ve evlat edindikleri çocuklara yönelik olarak AKAMDER tarafından düzenlenen İftar programı, Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, ATB başkanı Şahin Bilgiç, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek yöneticileri ve üyeleri, koruyucu aileler ve çocuklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, iftar programının açılışında yaptığı konuşmada, derneğin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Ayını tebrik ederek, “Ramazan ayında düzenledikleri iftar yemeğini gelenekselleştirmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve manevi duyguların en üst düzeyde yaşandığı Ramazan ayının tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni etti ve kentin tüm sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve gerek sosyo-ekonomik, gerekse kültürel konularda Adana'ya hizmet etmeye devam edeceklerini”  söyledi.

 

Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, “yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruklara çıktığı bir mübarek ayı, Ramazan-ı Şerif'i hep birlikte idrak ediyoruz. Günler, Ramazan'ın mağfiret ikliminde hızla ilerliyor. Sahurdan iftara, gece gündüz bu mübarek yolculukta heybelerimizi sevgi, muhabbet, kardeşlik ve yardımlaşma ile dolduruyoruz” dedi. Vali Demirtaş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Koruyucu Anneler, Babalar ve Onların Evlatlarıyla Aynı Sofrada Bir Araya Gelmekten Son Derece Mutluyum” , “Ramazan'ın başından beri, iftar sofralarında toplumumuzun çeşitli kesimleri ile bir araya geliyorum, gelmeye de devam edeceğim. Şunu belirtmeliyim ki, bugünkü programımız, fevkalade anlamlı ve bir o kadar da özel bir iftar buluşmasıdır. Zira devletimizin şefkat eli üzerinde olan çocuklarımızla, koruyucu annelerimiz, babalarımız ve onların evlatları aynı sofrada bir araya gelmiş bulunmaktayız. Çocuklarımızın, Rabbimizin katındaki kıymeti hepimizin malumudur. Onların mutluluğu ile gök kapıları açılır, hüzünleri ise kapıları bir bir kapatır. Bugün bu iftar sofrasında başımızı hangi yöne çevirsek; hamdolsun, gülen yüzler, mutlu çocuklar görüyoruz. Bu sebeple açılan küçük ellerin, bu sofrada yapılan duaların, semanın kapılarını sonuna kadar açacağına, bereket sağanağına tutulacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Kıymetli Anneler ve Babalar; Sizler, koruyucu aile olmak gibi büyük, bir o kadar da anlamlı ve kutsal bir görevin taliplilerisiniz. Bir çocuğa aile olmak, onu kendinizden bilmek, onun mutluluğu ile mutlu, üzüntüsüyle kederlenmek gibi maddi hiçbir değerle ölçülemeyecek bir kutsi vazifeyi yerine getirmektesiniz. Yaptıklarınızın karşılığını hem bu dünyada hem de öte alemde alacağınızı hepimiz biliyoruz. Biliniz ki kanatlarınızın altında kocaman bir dünya yetiştiriyorsunuz. O koca dünyaya siz şekil veriyorsunuz. Anne-babalar olarak çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasın, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olduğunu asla unutmayınız. Çocuklarımızı vatanını, milletini, devletini seven; ailesine, vatandaşlarına, ülkesine hizmet etmekten gurur duyan; milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştiriniz. Buradan sizlerin şahsında böylesi büyük bir sorumluluğa talip olan tüm koruyucu annelerimize, babalarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”  Vali Demirtaş konuşmasının devamında “AKAMDER’ in, kendi hizmet alanında ilimize sağladığı katkıların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile yardımlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik ve kardeşlik gibi milletimizin üzerinde hassasiyet gösterdiği hususlarda sergilediği gayreti büyük bir memnuniyetle müşahede ediyorum. O sebeple AKAMDER' in yürüttüğü bu çalışmaların devamını ve böylesine anlamlı programların, diğer sivil toplum kuruluşlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum.”

 

Vali Mahmut Demirtaş’ın AKAMDER üyelerine plaket verdiği iftar programı, çocuklara yönelik Karagöz- Hacivat gösterilerinin yanı sıra Kur’an-ı Kerim’den sureler okunması ve dualar edilmesiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti