Sorun çözmek bizim görevimiz

AK Parti Mardin Milletvekili Adayları Demirkaya ve Kösen, Zahireciler Derneği’ni ziyaretlerinde koltuk sevdalısı olmadıklarını ifade etti ve ekledi:

Sorun çözmek bizim görevimiz
Sorun çözmek bizim görevimiz ilkhaber
Bu içerik 402 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - AK Parti Mardin Milletvekili  Adayları  seçim çalışmalarına devam ediyor. AK Parti Milletvekili Adaylarından Cengiz Demirkaya ve İbrahim Kösen, koltuk sevdalısı olmadıklarını ve Mardin’in sorunlarını çözmek ve daha güzel bir Mardin’in oluşabilmesi amacıyla siyasette hizmet kervanına dahil olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday tanıtımı programının ardından kolları sıvayan Demirkaya ve Kösen, Türkiye’nin en büyük hububat merkezi olan Zahireciler  Derneği’ni ziyaret ederek, yöneticilerle görüştü ve sorunlar hakkında bilgi edindi.

24 Haziran 2018’de yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için çalışma tempolarını yükselten Demirkaya ve Kösen, Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter ve derneğin  yönetim kurulu üyeleriyle sohbet etti. Kızıltepe’de yetişen mercimeğin dünyanın en önemli mercimeği olduğunu belirten Öter,  Kızıltepe mercimeğinin Mardin için hayatı önem taşıdığını aynı zamanda  çevre yolu sorunlarının da önemli konular arasında bulunduğunu aktardı.

Kızıltepe ilçesinin yetiştirmiş olduğu köklü ailelerden ünlü iş adamı Kenan Kösen ile genç dinamik ve babası gibi  başarılı bir işadamı olan Milletvekili Adayı Cengiz Demirkaya da, il ve ilçelerin sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade ederek, şu ifadelere yer verdi:

“Biz koltuk sevdalısı değiliz. hizmet sevdalısıyız. Bizler daha güzel bir Mardin’in oluşabilmesi amacıyla siyasette hizmet kervanına dahil olduk.  Babam Kenan Kösen’in insanlar için yaptığı istihdam çalışmaları ve hizmetleri neyse ben de aynı babam gibi hareket edeceğim. Her şeyden önce il ve ilçelerimizin ve özellikle nüfusu çok olan Kızıltepe, Nusaybin, Midyat ve diğer ilçelerimizin tüm sorunlarının üzerine gitmek bizim boynumuzun borcu olacaktır. Mardin ve ilçelerinde ve özellikle Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı’nda elektrik  kesinti sorunlarını meclise taşıyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.  Bize güvenenleri mahcup etmemek ve onlara hizmet etmek halka hizmet hakka hizmet  sloganıyla bu mukaddes görevin sorumluluğunu üsleneceğiz. “

”UMUDUMUZ BU ARKADAŞLARIMIZDIR”

Zahireciler derneği Başkanı Öter de, öncelikle AK parti Milletvekili Adayları’nın yaptığı ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’nin en büyük hububat merkezi olarak bilinen ve dünyanın en kaliteli mercimeğin yetiştiği  Kızıltepe ilçesi Mezopotamya Ovası’na AK Parti Milletvekili Adaylarından İbrahim Kösen ve Cengiz Demirkaya’ya biz halk olarak güvenimiz sonsuzdur. Önemli olan hizmettir. Biz çiftçi ve esnaf cemiyeti olarak bu iki arkadaşımıza güveniyoruz. Zaten kendilerinde bu hizmette güvenleri olmasaydı aday olmazlardır. İbrahim Kösen ve Cengiz Demirkaya iyi ki varlar. Kendilerine başarılar diliyoruz. Allah onları mahcup etmesin.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"