Sarıeroğlu’ndan müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Kızılay’ın düzenlediği iftara katıldı, Güney Seyhan Hastanesi’nin yakında temelinin atılacağını duyurdu

Sarıeroğlu’ndan müjde
Sarıeroğlu’ndan müjde ilkhaber
Bu içerik 422 kez okundu.
Reklam

ADANA (İHA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından düzenlenen iftara katıldı. İftarın ardından cami açılışı gerçekleştirildi. 

Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine katılan Sarıeroğlu, hemşehrileriyle gönül sofrasında bir araya geldiğini ve bundan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Sarıeroğlu, ”Geldiğimiz günden itibaren Adanalı hemşehrilerimizin çok büyük bir teveccühüne nail olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bu sürecin aynı şekilde devam ettireceğiz. Bugün ilk açılışımız olacak, Adana’da ilk açılışımızı da hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla, kamu kurumlarımızın destekleriyle gerçekleştirilecek bir cami” dedi.
Sarıeroğlu bölge için yeni gelişmelerin olduğunu vurgularken, ”Çok uzun süredir talep edilen, beklenilen bir gelişme çok önemli bir aşamaya gelmiş durumda. Güney Seyhan Hastanemizin bütün aşamalarını tamamladık. Kısa sürede sonra inşallah temelini atacağız. Şuan proje aşamasında, 150 yataklı yeni hastanemizde bu bölgede siz değerli hemşehrilerimize en kaliteli sağlık hizmetini vermek için bismillah deyip çalışmalarımızı başlatıyoruz” ifadelerini kullandı. Sarıeroğlu, daha sonra şöyle devam etti:
“24 derslikli, bir okul inşaatımız başladı. İnşallah yeni eğitim öğretim döneminde çocuklarımız bu okulumuzda güzel hizmetlerle buluşmuş olacaklar. Yine bu bölgede iki hekimimizin görev yapacağı aile toplum sağlık merkezimizi de açacağımızın müjdesini kısa süre sonra burada sizlerle paylaşmış olmak istiyorum.”
İftarın ardından Sarıeroğlu, Sarıhamzalı Mahallesi’nde bulunan hayırseverlerin katkısıyla yaptırılan Yeni Cami’nin açılış kurdelesini Adana valisi Mahmut Demirtaş, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile kesti. Daha sonra Sarıeroğlu vatandaşlarla birlikte camiyi gezdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti