Millete güvenerek yola çıktım

Partisinin ismini de gençlerin bulup verdiğini savunan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde gençlere iş vaadetti. Öğretmenlerin önündeki performans sistemini kaldıracağını bildiren Akşener, “Öğretmenler itibarlı olacak dedik, tüm beyannameler de var şimdi. Kredi kartı borçlarını sileceğiz dedik. Emeklilerin, şehit yakınlarının borçlarını sileceğiz. Bakanların, bakan çocuklarının, eşlerinin arabaları var. Ben geldiğimde bu arabalardan inin aşığı diyeceğim. Verdiğimiz vaatleri şimdi onlar veriyor. 81 milyon kişiyi zengin edeceğim” dedi.

Millete güvenerek yola çıktım
Millete güvenerek yola çıktım ilkhaber
Bu içerik 777 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Adana'da düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.

 Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık gecikmeli alana gelen Meral Akşener, burada partilileri tarafından karşılandı. Platforma çıkan Akşener’e mitinge katılan kadınlar başörtüsü hediye etti. Çok sayıda baş örtüsü verilen Akşener’in elleri hediyelerle birkaç defa dolup boşaldı. Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda yapacakları vaatleri anlatan Akşener, kendisinin millete güvenerek yola çıktığını belirtti.

 

VAATLERİ

Partisinin ismini de gençlerin bulup verdiğini savunan Akşener, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde gençlere iş vaadetti.   Öğretmenlerin önündeki performans sistemini kaldıracağını bildiren  Akşener, “Öğretmenler itibarlı olacak dedik, tüm beyannameler de var şimdi. Kredi kartı borçlarını sileceğiz dedik. Emeklilerin, şehit yakınlarının borçlarını sileceğiz. Bakanların, bakan çocuklarının, eşlerinin arabaları var. Ben geldiğimde bu arabalardan inin aşığı diyeceğim. Verdiğimiz vaatleri şimdi onlar veriyor. 81 milyon kişiyi zengin edeceğim” dedi.

ADANALILAR VATAN SEVERDİR

Adanalılara vatan sever olarak hitap eden Akşener, “Adanalılar vatan severdir bilirim. Aslanının dişisi erkeği olmaz, onun için Adana’nın yiğitleri diyorum. 15 Temmuz kalkışması oldu. Burada bu millet bu devleti düştüğü çukurdan çıkartmak için can verdi. Ben Bursa Öğretmen Okulunu yatılı okudum. Babam bizi devlete emanet etti” ifadelerini kullandı.

 

ÖYLE SÖYLEMEYİN

 “Devletin başına Meral gelecek” şeklinde slogan atan gençleri espiri yaparak uyaran Akşener, ”Hemşeriniz kızacak öyle söylemeyin” dedi ve sözlerine şöyle devam etti; “Bu ülkede adalet büyük bir yara almıştır. Polis devletin polisi, asker devletin askeri olmalıdır. Gençler size iş imkânı sağlamak için TRT’ yi satacağım dedim. Maliyeti 2.5 katrilyon. Özellestirecegim TRT’yi. Satacağım sözüm söz size is imkânı sağlayacağım. Benim derdim muhabirlerle,  kameramanlarla değil. Rahmetli Türkeş’in ve Demirel’in çırağı var karşınızda.” şeklinde konuştu.

 

100 BİN İMZA

100 Bin imzayı tamamlayamazsa aday olmama kararı aldığını belirten Akşener, “15 milletvekili olmasına rağmen 100 bin imza kampanyası başlattım. Eğer toplayamasaydım aday olmazdım. Cumhurbaşkanı seçildiğim gün birçok şey değişecek. Kulelide askeri okulları açacağım. Gencine iş, umut, gelecek el ele bir arada ortaya çıkacak” dedi.

 

VATANDAŞIN CEBİNDEKİ PARA

Siyasetçinin görevinin vatandaşın cebindeki parayı bilmek olduğunu anlatan Akşener, “Bana vatandaşın cebindeki parayı niye soruyorsun diyor. Böyle densizlik olur mu diyor, siyasetçinin görevi vatandaşın cebindeki parayı bilmektir.  24 Haziran’da bir seçim var. Bu seçimleri arkadaşlar kendileri istedi. Türkiye’nin daha hızlı hareket edebilme için erken seçim istediler. Biz de ‘eyvallah’ dedik. Şimdi buna bozuluyorlar. Biz bu seçime hazırız. Biz milletimize güvendik, milletimize dayandık yola öyle çıktık. Bizim seçime girmemizin önüne bir engel çıktı. Bu seçimin 24'üne alınmasının sebebi bizim seçime girmemizi engellemekmiş. Ben de gittim Kılıçdaroğlu'ndan rica ettim. Kendisine teşekkür ediyorum bir kez daha Allah razı olsun, 15 milletvekili arkadaşımızla bu üç kağıdı açtık.”diye konuştu

 

HAKKINDA DAVA AÇILMIŞ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman “bana arkadaşlarımın bulunduğu bir ortamda Meral Kılıçdaroğlu dedi. Ben bu sözün ne anlama geldiğini bilirim. Ona elli tane soyadı uydururdum ama bu bana yakışmazdı. Bunun için kendisine bir mektup yazdım ve bu mektupta kullandığım “Belam” sözcüğü nedeniyle İsmail Kahraman bana dava açtı. Belam dini bir sözcüktür. Bana mahkeme Belam sözcüğünün suç olduğuna karar vermiş. Bu mahkemeleri ne zamandan beri kadılar yönetiyor. Bana 50 bin liralık dava açmış. Ben de tuttum kendisine 1 liralık dava açtım. Tuvalet 1 lira ya” dedi.

 

VİZYONLARI

Vizyonları hakkında bilgi veren Akşener, “Haram yemeyen, yandaş kayırmayan, yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçmiş, kadın ve çocuk istismarına son vermiş, gençleri huzurlu ve mutlu, anne ve babalar çocuklarının gelecek kaygılarından kurtulmuş, huzurlu, refah içinde bir Türkiye vizyonumuz”  ifadelerini kullandı.

PARTİSİNE DE OY İSTEDİ

Akşener kendisiyle birlikte partisinin milletvekilleri için de oy istediğini söyledi. Son olarak partisinin Adana milletvekili adayları ile poz veren Akşener alandan ayrıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti