Vatan Partisi adaylarını tanıttı

Vatan Parti Adana İl Başkanlığı tarafından milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı ve seçim bildirgesi açıklandı. Adana Divan Otel’de Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü’nün de katılımı ile bir program düzenlendi.

Vatan Partisi adaylarını tanıttı
Vatan Partisi adaylarını tanıttı ilkhaber
Bu içerik 844 kez okundu.
Reklam

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Vatan Parti Adana İl Başkanlığı tarafından milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı ve seçim bildirgesi açıklandı.

Adana Divan Otel’de Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü’nün de katılımı ile bir program düzenlendi. Sabah saatlerinde başlayan programda Vatan Partisi Adana milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı. İl Başkanı Selver Kaplan tarafından tek tek tanıtılan 15 milletvekili adayı partilileri selamladı.

208 GENÇ ADAY

Aday tanımının ardından ise, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü, seçim bildirgelerini açıkladı. 208’in gençlerden oluşan toplam 600 adaylarının olduğunu anımsatan Üsküplü, “Az önce Adana’yı temsil edebilecek birikime sahip adaylarımızı gördünüz. Türkiye’nin her ilinde adaylarımız ile seçimlere giriyoruz. Toplamda 600 tane adayımız bulunuyor. Cumhurbaşkanımız Doğu Perinçek Türkiye için tek milli seçenek. 208 genç adayımız var. Önümüzde olağan üstü bir seçim var. Vatan savaşımız devam ediyor. Türkiye’nin ekonomik depremin eşiğindedir. “ dedi.

TATBİKATIN HEDEFİ

Türkiye’nin hedefte olduğunu savunan Üsküplü, “Ege ve Akdeniz’den planla tehdit ediliyoruz. Amerika, İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Akdeniz’de ortak tatbikat gerçekleştiriyor. Tatbikatın hedefinde ki ülke Türkiye’dir. Hedefleri Doğu Akdeniz’de ki fosil yakıt kaynaklarını, doğalgaz kaynaklarına el koymaktır. Yine Amerika Kafkasya’dan Ermenistan’dan Türkiye’yi sıkıştırmaya devam ediyor. 23 Nisan’da Ermenistan seçimlerinden sonra Amerika bir turuncu devrim başlattı. Ermenistan’daki yönetimi değiştirdi. Amaç Türkiye ve İran’ı Kafkaslar’dan sıkıştırmaktır.” şeklinde konuştu.

BÖLGE İÇİN BİR TEHDİT

İncirlik üssünün bölge için bir tehdit olduğunu savunan Üsküplü, “Amerika bölgemizi tehdit etmeye devam ediyor. İncirlik Üssü nükleer bir tehdittir. Hem Türkiye için hem bölge için tehdittir. Adana’daki İncirlik Üssü’den onlarca nükleer silah bulunuyor. Amerikan’ın kukla Kürdistan planı devam ediyor. Amerika’nın Türkiye’ye yönelik kargaşalık planları açık açık konuşuluyor. Amerika geçtiğimiz yıla kadar 10 bin teröriste resmen maaş ödedi. Yeni aldığı kararla bu terörist sayısını 65 bine çıkartmaktadırlar. Ben Türkiye’yi yönetmeye adayım diyen bütün partilerin önlerine bu konuları koyması ve buna göre çözüm üretmesi gerekiyor. “ diye konuştu.

ÇÖZÜMLER GEREKLİ

Olağan üstü dönemlerde, olağan üstü çözümlerin gerektiğini anlatan Üsküplü, “Bunun için olağan üstü kişilere ihtiyaç vardır.  Yüz yıl öncede emperyalizm Türkiye’yi parçalamak üzereydi. O gün Mustafa Kemal Atatürk bir milli iradeyle ortaya çıktı. Türkiye’yi birleştiren büyük bir devrimci atılım gerçekleştirdi. Türkiye Borçlanma ekonomisinden üretim ekonomisine geçmek zorundadır acilen. Bu olmazsa olmazdır. PKK terör örgütü 4 devlette faaliyet yürütüyor. Türkiye’de, İran’da, Irak’ta ve Suriye’de. Bu 4 devletin bir araya gelmesi PKK terör örgütünün kökünü kazıyacaktır. Bölgemizde kurulacak ikinci İsrail tüm bölgelere kan kusturacaktır. Bunun için fazla zamanımız yoktur. Hemen müdahale edilmesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

ADAYLARIN İSİMLERİ ŞÖYLE

Vatan Partisi’nin Adana Milletvekili listesinde sırayla şu isimler oluştu;  “Hayrettin Çavuşoğlu, Hatice Nesrin Kılıçay, Erol Sezginler,  Gülşah Tireng, Cezmi Gürlen, Ali Yağrı, Bahadır Berkyez, Ayşe Çelik, Vahide Budak,Emirali Yılmaz, Demet Uğur Yetkin, Yalçın Semir Akarsu, Faysal Özcan, Abdurrahim Köylü, Eylül Kaya.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi