İsteklerinde sınır tanımıyorlar

Seçim çalışması yapan siyasilerden vatandaşlar ilginç taleplerde bulunuyor. Vatandaşlar siyasilere çocuklarını evlendirmeleri konusunda bile destek istiyor.

İsteklerinde sınır tanımıyorlar
İsteklerinde sınır tanımıyorlar ilkhaber
Bu içerik 329 kez okundu.
Reklam

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-24 Haziran seçimleri öncesi tüm siyasi partilerde çalışma temposu yükseldi. Partililer ve adaylar kentin tüm ilçe,  mahalle ve sokaklarını tek tek gezerek vatandaşlarla bir araya geliyor. Vatandaşların siyasilerden, çocuklarını evlendirmelerine yardımcı olmalarına kadar birçok talebi oluyor.

Seçimlere son 21 gün kaldı. Siyasi partiler adaylarını belirledi. Sıra seçim çalışmalarına geldi. Siyasi parti yöneticileri, partililer ve adaylar kol kola vererek çalışmalarını hızlandırdı. Bu çalışmalar kapsamında partililerin yanı sıra milletvekili adaylarını kentin her noktasında görebilmek mümkün. Kimileri esnaflarla birlikte vaatlerini anlatırken, kimi ise bazen bir kıraathane de, bazen bir hastanede, bazen bir tarlada, bazen ise bir apartman önünde çalışmalarını sürdürüyor.

BAKANLARDA SAHADA

Bu çalışmalarda Ak Parti’nin iki önemli ismi de yer alıyor. Bunlardan bir tanesi Avrupa Birliği Bakanı  ve Baş Müzakereci Ömer Çelik, diğeri ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu. Çelik ve Sarıeroğlu da yoğun tempo ile ilçe, köy, mahalle, sokak sokak dolaşarak  çalışıyor. Sosyal medyada yapılan bu çalışmalar sürekli paylaşılıyor. AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve daha birçok parti bu seçim çalışmalarının içerisinde yer alıyor.

SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTİYORLAR

Vatandaşlar, yapılan bu seçim çalışmaları sayesinde siyasilere dertlerini anlatarak çözüm üretmelerini istiyor. Vatandaşların ortak görüşü, “Sorunlarımızı çözecek siyasiler istiyoruz” şeklinde oluyor. Seçime son 21 gün kala tempolarını hızlandıran milletvekili adayları da kentlerinin sorunlarına çözüm olacak vaatlerini de sıralamayı ihmal etmiyor. Çiftçi, esnaf, işçi işsiz tüm vatandaşların ziyaret edildiği seçim çalışmaları kapsamında ilginç taleplerin de olduğu belirtiliyor. Bazı ev kadınlarının çocuklarını evlendiremediklerini ve bu yönde siyasilerden destek bekledikleri gibi birçok talep, bu çalışmalarda adaylara iletiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”