Esnaf bayrama hazır

Ramazan Bayramı’nı dört gözle bekleyen esnaf tüm hazırlıklarını yaparak beklemeye başladı. Yaz sezonunun da başlaması ile birlikte yeni ürünler tezgahlarda yerini almaya başladı.

Esnaf bayrama hazır
Esnaf bayrama hazır ilkhaber
Bu içerik 272 kez okundu.
Reklam

(ÖZEL HABER)

Serhat Şanlı

ADANA (İLKHABER) – Ramazan Bayramı’nı dört gözle bekleyen esnaf tüm hazırlıklarını yaparak beklemeye başladı. Yaz sezonunun da başlaması ile birlikte yeni ürünler tezgahlarda yerini almaya başladı.

Adana’nın en eski çarşılarından olan Mısır Çarşısı esnafı heyecanla Ramazan bayramını bekliyor. Durgun geçen kış mevsiminin ardından bayramdan umutlu olan esnaf, tüm hazırlıklarını yaparak gelecek müşterilerini bekliyor.

Giyimci esnafından Hüseyin Sündük; “İşlerimiz şuan durgun. Kış mevsiminde pek iş yapamadık. Umudumuz Ramazan bayramı. Ayrıca yaz mevsimi de geldi. Hem bayram, hem de yaz mevsiminin başlaması ile işlerimizin açılacağından eminiz” dedi.

Heyecanla Ramazan bayramını beklediklerini belirten Sündük; “Şuan gördüğünüz gibi çarşıda pek kimse yok. Zaten oruç nedeniyle insanlar gün içerisinde pek çarşıya da çıkmıyor. Günde bir iki parça eşya ancak satabiliyoruz. Beklentimiz Ramazan bayramıdır. Tüm hazırlıklarımızı yaptık ve bayramı bekliyoruz. Tahminen Ramazan aynın son haftası işlerimizin artacağını umut ediyoruz. Yeni çeşitlerimiz tezgâhlarımızda yer aldı. Bu yıl giyim fiyatları da çok uygun. Hemşerilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Çarşıda ayakkabıcı esnası olan Erdal Yavuz, dört gözle Ramazan bayramını beklediklerini belirterek şöyle konuşu;

“Bu kış mevsiminde işlerimiz durgun geçti. Ödemelerimiz de sıkıntılar yaşadık. Aslında yaz sezonu başladı. Ancak Ramazan ayının başlamasıyla işlerde bir hareketlilik yaşanmadı. Esnaflarda genel olarak Ramazan durgunluğu yaşanır. Her yıl Ramazan aynın 15-20 günü işler durgun olur ve son bir hafta, on gün kala da hareketlilik başlar. İnsanlar bayrama yakın alış-verişlerini yapar.

Şimdi umudumuzu bayrama ve ardından yaza sezonunun başlamasıyla doğacak hareketliliğe bağladık. Yaklaşık 3 aydır kış durgunluğu vardı. Bayramın yaklaşması ile birlikte vatandaşlar özellikle bayramlık almaya çıkarlar. Çoluk çocuk hemen hemen herkes mutlaka bayramlık alır. Bu durumda biz esnafı oldukça olumlu etkiliyor.

Ramazan Bayramına 10 gün kaldı. İş yeri kiralarımız var. Toptancılara günü gelen borçlarımız var. Bunun yanında diğer zaruri ihtiyaç giderlerimiz var. İnşallah sorun yaşamayız.

Bu hafta piyasaların canlanacağını düşünüyoruz. Şimdi esnafta tezgâh hareketliliği var. Umarız sonrasında müşteri hareketliliği olur. Gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Yeni çeşitlerimizi getirdik ve müşterilerimize sunmaya hazırız”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi