Veysi Şahin’e destek çığ gibi

Tarihi Mardin’in sevilen siması, iş adamı ve siyasetçisi Mardin eski Milletvekili, AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin’e il ve ilçelerden destek bir çığ gibi artıyor.

Veysi Şahin’e destek çığ gibi
Veysi Şahin’e destek çığ gibi ilkhaber
Bu içerik 347 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Tarihi Mardin’in sevilen siması, iş adamı ve siyasetçisi Mardin eski Milletvekili, AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin’e il ve ilçelerden destek bir çığ gibi artıyor. Şahin’e il ve ilçelerden büyük destek geldi. Şahin’i bir taraftan sivil toplum kuruluşları, diğer taraftan da kanaat önderleri ve bölge aşiret liderleri bağrına basarak, ”Biz seninle beraber yürüyeceğiz.” mesajı verdi.

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin  Tarihi Deyrulzafaran Manastırı’nı da ziyaret ederek Metropolit Salime Özlen, Manastır Başpapazı Gabriel Akkurt ile bir süre sohbet etti. Veysi Şahin ile kucaklaşan Süryani Metropolit ve papaz çeşitli konularda fikir alış verişende bulundu.

Metropolit Özlen, Veysi Şahin’in ziyaretinden duyduğunu memnuniyeti dile getirerek,”  Gelişiniz beni mutlu etti. Keşke Ramazan ayında değil de başka bir zamanda gelseydiniz, hiç olmasa sizleri en iyi bir şekilde misafir ederdim.” demesi üzerine Şahin, ” Önemli olan kalbimizin bir olmasıdır. Ben yıllardır Süryani kardeşlerimizin arasında yaşayan bir kişiyim. Onlarla her zaman görüşmelerimiz vardır ve yıllardır halen devam ediyor.” yanıtını verdi.

Konuşmanın ardından Şahin ve Metropolit Özlen ile başpapaz Akkurt, birbirleriyle kucaklaşıp başarı dileğinde bulundu.

AŞİRETLERDEN

ÇIĞ GİBİ DESTEK

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin beraberindeki heyetle Mardin Merkez  Dibektaş  mahallesinde bulunan “Özkan” aşireti Şeyhmus Özkan’ı evinde ziyaret etti. Şahin’i Özkan ve kardeşleri karşıladı. Büyük bir samimiyet içerisinde karşılanan Şahin, Özkan ve kardeşleriyle bahçede bir saat süren bir görüşme yaptı. Özkan aşireti  lideri Şeyhmus Özkan,“ Biz eski DYP mensuplarıyız. Her zaman gönlümüz Veysi Şahin beyle birlikte olmuştur. Bizler Veysi Şahin ile birlikte yürüyeceğiz. Veysi bey Mardin için büyük bir şanstır. Veysi bey hem tecrübeli ve hem de çalışan, memleketini seven, iş yapabilen ve bitirin bir yapıya sahiptir. Onun için  tüm ailemiz Veysi bey için kollarımızı sıvadık. Allah onu ve bizleri mahcup etmesin.” dedi.

Şeyhmus Özkan, Veysi Şahin ve beraberlerinde AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar ve diğer ilçe kadın kolları ile misafirlere iftar yemeği verdi. İftar yemeğinde kuzu eti, çiğ  köfte, pirinç pilavı, çeşitli tatlılar, meyve ve meşrubatlar  ikram edildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi