Kıvanç: Elimizi taşın atına koyacağız

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Sanayiciler olarak bu ülke için elimizi taşın altına koymaktan asla ve asla kaçınmayacağız” dedi.

Kıvanç: Elimizi taşın atına koyacağız
Kıvanç: Elimizi taşın atına koyacağız ilkhaber
Bu içerik 301 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Sanayiciler olarak bu ülke için elimizi taşın altına koymaktan asla ve asla kaçınmayacağız” dedi.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç yaptığı açıklamada, sanayiciler olarak en önemli görevlerinin yatırım, üretim, istihdam ve ihracatı artırmak olduğunu söyledi. “Ülke olarak refaha ulaşmak, gelişmek istiyorsak daha fazla üretmeli ve daha fazla ihracat yapmalıyız.” diyen Kıvanç, çalışma hayatıyla ilgili ağır mevzuat yükleriyle, mahkemelerde karşı karşıya kaldıkları sorunları, ayrıca ağır istihdam yükleri özellikle uluslararası piyasalarda daha rekabetçi olunması yönünde en önemli engellerden biri olduğunu savundu.

PROJELERİN HAYATA GEÇİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ

Yatırım, üretim, ihracat, istihdam, iş-aş her zaman olduğu gibi bugün de yarın da en önemli ve öncelikli konuları arasında yer aldığına dikkat çeken Kıvanç, “Milli meselemiz olmaya devam edecektir. Sanayiciler olarak bu Ülke için elimizi taşın altına koymaktan asla ve asla kaçınmayacağız. Verimli toprakları, köklü sanayi geçmişi, kuvvetli modern altyapısı, üniversiteleri, teknoparkı, yüksek yaşam kalitesiyle önemli potansiyeli barındıran Adana sanayisi, mevcut durumundan çok daha fazlasını başarabilecek seviyede bulunmaktadır. Bölge olarak, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali, Ceyhan Enerji Endüstri İhtisas Bölgesi gibi genel anlamda etki yaratacak projelerin hayata geçirilmesini büyük bir iştahla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 EN ÖNEMLİ BEKLENTİMİZ

Kıvanç sözlerini şöyle sürdürdü; “Bunlara ek olarak, bölgemizde süper teşvik belgeli 2 belki de 3 petrokimya yatırımı daha gerçekleştirilecek. Toplam 10 milyar doları aşacak harcamayla yapılacak tesislerde cari açığımızın en yüksek olduğu petro-kimya hammaddeleri üretilecek. Doğu Akdeniz Bölgesi’nin, Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nde devam eden kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından rafineri ve petrokimya yatırımlarıyla ülkemizin yeni cazibe merkezi haline gelmesi en önemli beklentimizdir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi