Ak Parti adaylarına Arap mahallesinde büyük ilgi

24 Haziran tarihinin yaklaşması ile siyasi partilerin milletvekili adayları da çalışma temposunu iyice yükseltti. Mardin merkez ve ilçeleri tek tek dolaşan adaylar vatandaşlardan oy istiyor.

Ak Parti adaylarına Arap mahallesinde büyük ilgi
Ak Parti adaylarına Arap mahallesinde büyük ilgi ilkhaber
Bu içerik 213 kez okundu.
Reklam

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- 24 Haziran tarihinin yaklaşması  ile siyasi partilerin milletvekili adayları  da çalışma temposunu iyice yükseltti. Mardin merkez ve ilçeleri tek tek dolaşan adaylar vatandaşlardan oy istiyor.   Sıralamasına bakmadan,  seçilebilip seçilemeyeceğini düşünmeden, çalışmalarına büyük hızla devam eden adaylara da vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Mardin Savurkapı semti Arap mahallesinde gece geç saatlerde tertiplenen sohbet toplantısına giden Ak Parti  Mardin Milletvekili adaylarından Şeyhmus Dinçel ile Ahmet Kaya  ile AK Parti  Artuklu ilçe başkanı Murat Bayar, Kadın Kolları Başkanı  Hülya Hakimoğlu, Artuklu Kadın Kolları Başkanı  Gülbahar   Mavidemir  mahallede davul zurna ile karşılandılar.

Arap mahallesinde toplanan vatandaşlara hitap eden AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar, ülkenin içinde bulunduğu coğrafi konumu dile getirerek,  “Allah korusun ki bugün hükümet gerekli tedbirleri almamış olsaydı  Suriye gibi başımıza bela gelirdi. Bugün Suriye ile diğer ülkelerden ülkemizde ikamet eden  insanların burada ihtiyaçları karşılanarak, devletimiz tarafından sahip çıkılmaktadır. Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan mazlumların ne kadar yanında olduysa, zalimlere karşı da o kadar dik durmuştur. Bunları sizler de takdir edersiniz” dedi.

Bayar ayrıca mahalle sakinlerine bir taziye evi ve çocuk parkı müjdesi  verdi .

Kadın kolları başkanı Hülya Hakimoğlu mahalledeki bayanları çok iyi tanıdığını ve her zaman Ak parti yanlarında saf tutuklarını belirtti. Toplantıda bir kadını yanına çağıran ve Ak Parti’ye oy verip vermeyeceğini soran Hakimoğlu, konuşması için mikrofonu kadına verdi. Mikrofonu alan Arap Mahallesi sakini,  “Ölünceye kadar oylarımızı Ak partiye vereceğiz” dedi.   Artuklu kadın kolları Gülbahar   Mavidemir  ise bu seçimi kadınların zaferi olarak tanımladı.

Milletvekili adayı Ahmet Kaya kendisinin öğretmenlik yaptığını daha sonra Hukuk Fakültesi okuyup Avukat olduğunu, okuttuğu öğrencilerden bir tanesinin ise toplantıda bulunduğunu ve onu dinlediğini belirterek, “Bundan çok mutluyum” dedi.

Halkın büyük sevgisi  ile karşılanan  Şeyhmus Dinçel konuşmasında ise geçmişten bugüne kadar ülkenin içinde bulunduğu sorunları ve Ak Parti’nin bu sorunları nasıl çözdüğünü anlattı. Geçmişte Mardin’de içme suyu bulunmadığını, bugün beyaz su geldiğini anlatan Dinçel, Mardin’e beyaz suyun gelmesine inanmayanların suyun gelmesiyle şaşırıp kaldığını söyledi .

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”