Şehide son sarılış

Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç’un cenazesinde tüm ailenin tabuta sarılarak ağlaması yürekleri dağladı.

Şehide son sarılış
Şehide son sarılış ilkhaber
Bu içerik 221 kez okundu.
Reklam

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç’un cenazesinde tüm ailenin tabuta sarılarak ağlaması yürekleri dağladı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalındaki sınır bölgesinde yol güvenliğini sağlayan askerlere, Irak'ın kuzeyindeki Basyan bölgesinde bulunan PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda piyade sözleşmeli erler Süleyman Sevim (24), Orhan Özkan (29) ile piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç'un (27) şehit oldu. 2 askerde saldırıda yaralandı. Hakkari’de düzenlenen törenlerin ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutları Van'a, oradan da memleketleri Kırşehir, Kayseri ve Adana'ya gönderildi.

TÖREN ALANINA GETİRİLDİ

Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç’un naaşı memleketi Adana’ya getirildi.  Şehit Muhammet Koç'un cenazesi, Adana Havalimanı'ndan alınarak törenin düzenleneceği Merkez Sabancı Camisi'ne getirildi. Burada Şehit Muhammet Koç için Adana'da Merkez Cami’de cenaze töreni düzenlendi.

SAĞLIK GÖREVLİLERİ MÜDAHALE ETTİ

Tören öncesi cami içerisine gelen şehidin kardeşleri kardeşlerinin acısına dayanamayarak fenalaştı. Cami önüne çok sayıda sağlık görevlisi sevk edildi. Fenalık geçiren şehidin yakınlarına sağlık görevlileri müdahale etti.

AĞITLAR YAKTI

Şehidin nişanlısı Ayyüce Önal, ağıtlar yakarak nişanlısını cami avlusunda göz yaşları içerisinde bekledi. Önal, “O benim bebeğimdi, içim, ciğerim yanıyor. Muhammet benim her şeyimdi. Ben onsuz ne yaparım. Benden çok sevemezsin demişti. Nereye baksam Muhammet'i görüyorum.” diyerek ağıtlar yaktı. Şehidin naşının camiye getirilmesi ile acılı aile üyelerinin gözyaşları sel oldu.

TABUTA SARILDILAR

Şehit Koç’un cenazesi silah arkadaşlarının omzunda cami avlusuna getirildi. Acılı aile fertleri şehidin tabutuna sarılarak uzun uzun gözyaşı döktü. Kimileri tabutun başında baygınlık geçirdi. Acılı aile fertlerini sakinleştirmek hiçte kolay olmadı. Baygınlık geçirenlere sağlık görevlileri müdahale ederken, geri kalanlar ise törene katılanlar tarafından teselli edilmeye çalışılarak tabutun başından ayrılması sağlandı.

TOP ARABASINA KONDU

Şehidin cenaze namazını Adana İl Müftüsü Hasan Çınar kıldırdı. Namaz esnasında fenalık geçiren şehidin erkek kardeşini valililik korumaları omuzlayarak sağlık görevlilerine teslim etti. Cenaze namazının ardından şehit için helallik istendi. Daha sonra ise, şehidin naaşı tekrar silah arkadaşları tarafından omuzlanarak top arabasına konuldu. Tören geçidin ardından şehidin naaşı askeri cenaze aracına yüklenerek defnedilmek üzere Asri Mezarlığı’na götürüldü.

VALİ DEMİRTAŞ ŞEHİT BABASININ ELİNİ TUTTU

Cenaze töreni boyunca Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Şehidin babası Şakir Koç’u yalnız bırakmadı. Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı ile birlikte şehidin babasının elini tutan Vali Demirtaş, şehit babasına destek olmaya çalıştı. Annesi Rukiye Koç’u ise, Ak Parti Adana Milletvekili ve eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı teselli etmeye çalıştı.

KİMLER KATILDI

Törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Necdet Ünüvar, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, çok sayıda askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”