Radyoloji teknikerlerine kongrede iki ödül birden

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Radyoloji Ana Bilimdalında görev yapan teknikerler Fatma Vardal ve Seher Taş Antalya’da düzenlenen 12. Uluslararası Radyoteknoloji ve Eğitim Seminerleri toplantısında çeşitli dallarda yaptıkları sunumlarla büyük bir başarıya imza atarak birincilik ve ikincilik ödülüne layık görüldü.
Bu haber 2018-06-06 19:21:36 eklenmiş ve 153 kez görüntülenmiştir.

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi  Balcalı Hastanesi Radyoloji  Ana Bilimdalında görev yapan teknikerler Fatma Vardal ve Seher Taş Antalya’da düzenlenen 12. Uluslararası Radyoteknoloji ve Eğitim Seminerleri toplantısında çeşitli dallarda yaptıkları sunumlarla büyük bir başarıya imza atarak birincilik ve ikincilik ödülüne layık görüldü.

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından düzenlenen ve Antalya’da yapılan 12. Uluslararası katılımlı Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerleri Toplantısına Balcalı’da görevli  Radyoloji  teknikerleri aldıkları ödüllerle damga vurdu.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Radyoloji  Anabilim Dalında tekniker olarak görev yapan Fatma Vardal,”üçlü dışlama BT Anjiyografi” adlı çalışmasıyla bildiri sunum alanında birinciliğe layık görülürken, Seher Taş ise “Hepatosellüler Karsinomlu hastalarda küçük partiküllerle transarteyel kemoembolizasyon” tedavisi adlı çalışmayla poster sunum alanında ikincilik ödülü kazandı.

Birincilik ödülü sahibi Fatma Vardal, 2000 yılından bu yana ulusal ve uluslararası kongre ve eğitim toplantılarına, hazırlandıkları çok sayıda sözlü bildiri ve posterlerle katılarak Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ni başarılı bir şekilde temsil etmeye çalıştıklarını dile getirdi. Vardal, yapılan toplantı ve kursların mesleki eğitim, teknolojik yenilikleri takip etme ve çalışma motivasyonunu artırmakta oldukça etkili olduğunu söyledi. Balcalı Hastanesi Radyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerine ve diğer çalışma arkadaşlarına katılım konusunda kendilerine sağladıkları destek için ayrıca teşekkür eden Vardal, Bu süreçlerde aile kavramının da çok önemli olduğunun altını çizerek özelikle yoğun hazırlık döneminde kendisine anlayış gösteren Eşi ve kızı Elvin Vardal’a ayrıca teşekkür etti.

Birincilik ve ikincilik ödülüne layık görülen teknikerler günün anısına Balcalı Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Kenan Bıçakçı, Prof. Dr. Erol Aksungur, Prof. Dr. Figen Binokay ve diğer çalışma arkadaşları ile birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi