Mardin’e 27 milyar lira yatırım yapıldı

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri, Mardin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti ve hükümetin kent için yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi

Mardin’e 27 milyar lira yatırım yapıldı
Mardin’e 27 milyar lira yatırım yapıldı ilkhaber
Bu içerik 299 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, beraberindeki bir heyetle Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Eri, ziyarette Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.

Seçim çalışmalarını il genelinde yaygınlaştırdıklarını ifade eden İl Başkanı Eri, en ücra köşelere kadar ulaşmaya çalıştıklarını, vatandaşlarla birebir görüşmeler  yaptıklarını söyledi.

 “15 YILDA 27

MİLYAR YATIRIM”

AK Parti iktidarı döneminde Mardin’e 27 milyar liralık yatırım gerçekleştirildiğini hatırlatan Eri,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  20 Haziran’da Mardin’e geleceğini söyledi. Erdoğan’ın Mardin’e özel bir ilgi ve sevgisini her fırsatta dile getirdiğini belirten Eri “ 15 yılda Mardin’e 27 milyar liralık bir yatırım yapıldı. Ilısu Barajı bu yıl su tutmaya başlayacak. GAP Kanalları  tamamlanarak, baraj suları ova ile buluşacak. Mardin’de şu anda en çok konuşulan elektrik sorunu ortadan kalkacak. Tahıl ambarı olarak bilinen Mezopotamya ovasına geri göçler başlayacak. Yeni iş imkanları ve iş alanları doğacak.” dedi

24 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin geleceği için önem taşıdığına vurgu yapan Eri, ”Yeni sistem ile bürokratik engeller ortadan kalkacak, Türkiye ağır bir yükten kurtulacak. Terörle mücadele kolaylaşacak ve hedeflerimize ulaşmamız kolaylaşacak. Turizmde, sanayide ve tarımsal alanların değerlendirilmesinde, kalkınmada hedeflenen başarıya ulaşılacak” şeklinde konuştu.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Siyasilerin, gazetecilerle  görüşmelerinin seçimlerle sınırlı tutulmaması gerekir. Yerelde temel sorunların, dillendirilmesi ve  ortadan kaldırılmasında gazeteci-siyasetçi diyalogunun önemli olduğuna inanıyorum. Yerelde ilimizin, genelde ülkemizin kalkınmasında ve demokrasinin çağdaş ülkeler düzeyinde işlemesinde bize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız.” dedi.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Eri ve beraberindeki heyet cemiyet binasından ayrıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi