Hayvanlar için iki ayrı suç duyurusu

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, Adana ve Aydın'da köpek ve yavru kediye yönelik yapılan eziyetlere karşı 2 ayrı suç duyurusunda bulundu.

Hayvanlar için iki ayrı suç duyurusu
Hayvanlar için iki ayrı suç duyurusu ilkhaber
Bu içerik 203 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER) - Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, Adana ve Aydın'da köpek ve yavru kediye yönelik yapılan eziyetlere karşı 2 ayrı suç duyurusunda bulundu.

Baro Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri ile Adana Cumhuriyet Savcılığı Suçüstü Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Baro Başkanı Av. Küçük, baro olarak Adana ve Türkiye'nin neresinde olursa olsun yaşanan hak ihlallerine, insani ve vicdani olguların bir kenara bırakılarak hayvanlara yönelen saldırılara da duyarsız kalmadıklarını, sorumlular hakkında yasal işlem yapılması, hak ettikleri cezayı almaları noktasında ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Aydın/Efeler İlçesinde Temizlik İşleri personeli M.U.'nun yerde yatan köpeği görüp uyuduğundan emin olduktan sonra kullandığı kamyon ile ezmesi,

Adana/Fatih Mahallesi 1. Nolu Çocuk Parkında kimliği belirsiz kişi ve kişilerce, çöp kutusu yanında ağzı sıkı bir şekilde bağlanmış halde, poşet içinde bulunan yavru kedinin ölüme terk edilmiş, ayrıca bulunduğu sırada kolunda damar yolu açıldığı fark edilmesi üzerine  suç duyuruları yapıldı.

Komisyon Üyesi Av. Ali Mert Karakılçık, böylesine insanlık dışı işkence ve eziyetlerin durdurulması için TCK kapsamında koruyucu önlemler alınması ve en önemlisi bu tarz eylemlerin suç olarak değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”