Çelik: Milletimiz sandık başında cevabını verecek

Ceyhan AK Parti Seçim İletişim Merkezi’nde düzenlenen sahur programında vatandaşlara seslenen Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, büyük Türk milletinin 24 Haziran’da sandık başında cevabını vereceğini söyledi.

Çelik: Milletimiz sandık başında cevabını verecek
Çelik: Milletimiz sandık başında cevabını verecek ilkhaber
Bu içerik 268 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER) - Ceyhan AK Parti Seçim İletişim Merkezi’nde düzenlenen sahur programında vatandaşlara seslenen Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, büyük Türk milletinin 24 Haziran’da sandık başında cevabını vereceğini söyledi.

Geçmişte birilerinin sandık dışında Türkiye'de yönetime gelmeye çalıştığını, yakın zamanda bunu tecrübe ettiklerini ifade eden Bakan Çelik,  elinde ekonomik gücü olanın Türkiye'yi yönetmeye kalktığına dikkat çekti.

Elinde silah olanın da Türkiye'yi yönetmeye kalktığına değinen Bakan Çelik, daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Askeri darbelerle Türkiye'yi yönetmeye kalkanlar oldu, ama büyük milletimiz büyük bir devlet tecrübesiyle, tarihin içerisinden süzülen, Türkiye'nin işlerinin nasıl yoluna koyulacağını hep sandıkta gösterdi. Bazıları sandığı ortadan kaldırmaya kalksa da, bazıları sandığı manipüle etmeye kalksa da bazıları sandığın iradesini bölmeye ya da sandıktan çıkan iradeyi çalmaya çalışsa da büyük milletimiz binlerce yıllık devlet tecrübesiyle her zaman için sandığın gücüyle, sandığın yol göstericiliğinde ülkemizin gücünü tayin etti. Bakıyoruz Türkiye'de demokrasi tartışmalarının başladığı günden beri tahmin yapanlar, siyasi mühendislik yapanlar, siyasi müteahhitlik peşinde koşanlar, yıkım müteahhitlik yapanlar her zaman yanıldılar.''

 

Sandığın bu ülkenin en büyük gücü, kuvveti olduğuna değinen Bakan Çelik, "Çünkü sandık, Türkiye'nin sahibinin siz olduğunuza, patronunun siz olduğunuza karar vermektir. Sandık dışında darbelerle terör yoluyla Türkiye'yi yolundan vazgeçirmeye çalışanlara en büyük dersi vermektir. Türkiye'yi yolundan çevirmeye çalışanlara, yolunda geriletmeye çalışanlara en büyük dersi, cevabı sandıkta vereceğiz.'' diye konuştu.

 

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak ile sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Çelik, vatandaşlarla sahur yaptıktan sonra Ceyhan'dan ayrıldı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi