Midyat ve çevresi Veysi Şahin için kenetlendi

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin onuruna Temir ailesinin verdiği iftar yemeğine, yörenin tanınmış aileleri ve Süryani Kiliseleri Vakfı Başkanı Anton Nuay katıldı.

Midyat ve çevresi Veysi Şahin için kenetlendi
Midyat ve çevresi Veysi Şahin için kenetlendi ilkhaber
Bu içerik 367 kez okundu.
Reklam

 Adnan AVUKA

MARDİN-  AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin onuruna Temir ailesinin verdiği iftar yemeğine, yörenin tanınmış aileleri ve Süryani Kiliseleri Vakfı Başkanı Anton Nuay  katıldı.

 

 Midyat’ın tanınmış ailelerinden  Temir ailesi adına Mehmet Emin Aktürk ve Nuri Baş, Ak Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin ve Cengiz Demirkaya onuruna, Akitu Otelde  bin 500 kişiye iftar yemeği verdi.

  İftar yemeğine , Veysi Şahin’in etrafında kenetlenen, Midyat Belediyesi Eski Başkanı Felemez Aslan, geniş bir oy potansiyeline sahip Havine lakaplı Abdullah Taş, Midyat Belediye Başkanı Şeyhmus Nasıroğlu, Süryani Kiliseler, Vakıf Başkanı Anton Nuay, İdil, Cizre, Dargeçit, Silopi, Nusaybin ve çevre ilçelerden  kanaat önderleri ile bin 500 dolayında vatandaş katıldı.

     Milletvekili Adayı Veysi Şahin, geçmişte olduğu, hizmetleri partiler üstü ve her kesimi kucaklayıcı bir anlayış ile yapacaklarını söyledi. Geçmiş dönem milletvekillerinin başlattıkları projeleri kaldıkları yerden devam ettireceğini, Midyat Organize Sanayi Bölgesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin bir an önce hizmete açılmasını sağlayacaklarını belirtti. Şahin,  “Midyat yakın zaman içinde doğal gaz şebekesine kavuşacak. İlçenin ekonomisini hareketlendirecek Organize Sanayi Bölgesi kuruluşunun hızlandırılmasını ve Ağız-Diş Sağlı Merkezinin bir an önce halkımızın hizmetine sunulması noktasında çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Partiler üstü, bölge insanını kucaklayan, ekonomik kalkınmayı ön planda tutan ve halkımızın yaşam şartlarını kolaylaştıran bir hizmet anlayışımız var” dedi.

HERKES SANDIĞA GİTSİN

      Milletvekili Adayı Veysi Şahin, 24 Haziran’da herkesin sandık başına gidip oy kullanmasını istedi. Şahin, “Bütün hemşerilerimizin sandık başına gitmelerini istiyorum. Sandığa giderken elinizi  vicdanınıza koymanızı, Türkiye’nin dününü bugünü ile mukayese edip oy kullanmanızı istiyorum. Daha güzel günler için, daha güçlü bir Türkiye için, daha huzurlu bir yaşam için Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Biz Ak Parti Milletvekili adaylarını desteklemenizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

            SÜRYANİLERİN MALLARI İADE EDİLDİ

     Midyat-İdil Karayolu üzerinde bulunan Deyrulumur  Manastırı çevresindeki ihtilaflı arazilerin ve Büyükşehir Statüsü ile hazineye geçen vakıf mallarının, Süryanilere geri iadesinin Ak Parti iktidarı döneminde gerçekleştiğine dikkat çeken Şahin “ Yıllardır, aynı topraklar üzerinde birlikte yaşadığımız Süryani dostlarımızı yanımızda görmekten  son derecede mutluluk duyuyoruz. Biz, din, dil, etnik köken ayırımı yapmıyoruz.  Farklılıkları zenginlik olarak görüyoruz. İhtilaflı arazilerin Süryanilere iadesi Ak Parti döneminde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri ile  gerçekleşti” diye konuştu.

        26.Dönem Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve Mardin Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez’e hizmet ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi