Küçük: Seçmen iradesi sandığa tam yansımalı

Adana Barosu, “Her ilde, her okula bir avukat projesi” kapsamında seçim ve sandık güvenliği Merkezi Eğitimi bilgilendirme toplantısı düzenledi

Küçük: Seçmen iradesi  sandığa tam yansımalı
Küçük: Seçmen iradesi  sandığa tam yansımalı ilkhaber
Bu içerik 365 kez okundu.
Reklam

Serhat ŞANLI

 

 

ADANA (İLKHABER) – Adana Barosu’nda ‘Her İlde, Her Okula Bir Avukat Projesi’ kapsamında Seçim ve Sandık Güvenliği Merkezi eğitimi ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Baro Başkanı Av. Veli Küçük; “Seçim güvenliği ve sandık güvenliği çok önemli ve üzerinde titizlikle durulması gereken bir konudur. Demokrasiyi, seçim süreçlerini sağlıklı işletmek hepimizin görevidir. Seçmen iradesinin en yoğun bir şekilde ve sağlıklı olarak sandığa yansımasını istiyoruz.” dedi.

Sensiz Olmaz Hareketi'nden Avukat Deniz Güneş tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde görev alacak avukatlara “Seçim ve Sandık Güvenliği Merkezi” eğitimi ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Adana Barosu Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, seçim güvenliği ve sandık güvenliğinin önemli ve üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu belirterek; “Demokrasiyi, seçim süreçlerini sağlıklı işletmek hepimizin görevidir. Adana Barosu uzun yıllardı seçimler ile ilgili, sandık güvenliği ve seçim izleme merkezleri oluşturarak süreçlerin içerisinde her zaman yer aldı.” dedi.

Her ilde, her okula bir avukat projesinin önemine değinen Baro Başkanı Küçük, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim faaliyetlerimiz de ‘Sensiz Olmaz’ hareketlerinin çalışmalarıyla birleşerek, Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 31 baronun katıldığı önemli bir çalışma oldu. Buradaki amaç olabildiğince fazla seçmenin sandığa gelerek, sağlıklı bir şekilde oyunu kullanabilmesidir.

Her ilde, her okula bir avukat projesinin zaman zaman meslektaşlarımız nezdinde tartışıldığını görmekteyiz. İtiraz yetkimiz var mı? Varlığımız nasıl bir katkı sağlayacak? Bunlarla ilgili düşünceleri var.

Anayasayı en iyi meslek grubu olarak hukukçuların, avukatların sahada olması, okullarda yer alması belirteceğimiz çağrı numarasından sorun yaşayan herkesin rahatlıkla ulaşabilecek olması, yaşayacağı sorunlarda uzman hukukçulardan olaylara müdahalesi taraflı-tarafsız herhangi bir partiye yakın veya uzak fark etmez herkesin güvenle söylemler boyutuyla da müdahale eden ve meslektaşımın tarafsızlığı boyutuyla da güvenini sağlayacaktır. Vatandaşlarımız yaptığımız çabayı da değerlendirecekler.

Meslektaşlarımız partilerde ciddi bir şekilde görev yapıyor. Seçimde partilerde görev alan meslektaşlarımızla da diyalog içerisinde olarak bu süreci ilerleteceğiz. Bizim seçim sürecindeki katkımız, yansız, tarafsız, sahada gördüğümüz seçmen iradesini olumsuz etkileyebilecek tüm unsurlara müdahale etmek ve demokrasinin gerçek anlamda yaşama geçmesini sağlayabilmektir.

Tüm meslektaşlarımızı hangi siyasi düşünceye veya partiye yakınlık duyuyorsa duysun fark etmez, hukuk devletine ve ülkemiz demokrasisine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bu hareketin içerisinde yer alacak tüm meslektaşlarıma çabalarından ötürü teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde halk iradesinin sandığa yansıyacağına olan inancımız tamdır. Bu eğitimi vermek üzere aramızda bulunan İstanbul Barosu avukatı Deniz Güneş'e de teşekkür ediyorum”

Daha sonra İstanbul Barosu Avukatı Deniz Güneş, akıllı telefonlarda kullanılabilecek uygulama hakkında bilgi verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”