KABUS DEVAM EDİYOR

İnönü Caddesi trafiği vatandaşların kabusu oldu. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar araçların arısında ezilme tehlikesi geçiriyor.

KABUS DEVAM EDİYOR
KABUS DEVAM EDİYOR ilkhaber
Bu içerik 315 kez okundu.
Reklam

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-İnönü Caddesi trafiği vatandaşların kabusu oldu. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar araçların arısında ezilme tehlikesi geçiriyor.

Adana’da tek yön uygulamasına geçilmesinin ardından İsmet İnönü Caddesi’nde aşırı trafik yoğunluğu oluşmaya başladı. Cadde üzerinde bulunan Cemal Gürsel Caddesi bağlantı ve Çakmak Caddesi bağlantısında trafik sinyalizasyonlarının olmaması özellikle yayaları mağdur ediyor. Adana Adliyesi’ne gitmek isteyen ve ya Adliye’den çıkmak isteyen vatandaşlar yolun karşısına geçmek istediklerinde uzun süre araçların kendilerine yol vermesini beklemek zorunda kalıyor.

KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMEK MÜMKÜN DEĞİL

Kabus dolu trafiğin yaşandığı cadde üzerinden engelliler ve yaşlılarda karşıya geçmeye çalışıyor. Kimi zaman son anda araçların altında ezilme tehlikesi atlatan vatandaşlar yol üzerine trafik sinyalizasyonlarının yapılmasını istiyor. Cemal Gürsel Caddesi üzerinde de uzun araç kuyrukları oluşuyor. Toplu taşıma araçlarının kullanımına kapatılan caddede trafiğin rahatlaması gerekirken, İsmet İnönü Caddesi’nde oluşan yoğun trafiğin akmaması nedeniyle aksaklık Cemal Gürsel Caddesi’ni de etkiliyor.  

VATANDAŞLAR VE ESNAFLAR DURUMDAN ŞİKAYETÇİ

Yaşanan bu durum karşısında hiçbir yetkiliden bir açıklama gelmezken, vatandaşlar ve esnaflar durumdan şikayetçi olmaya devam etti. Esnaflar tek yön uygulaması ile Cemal Gürsel Caddesi’nin toplu taşıma aracı trafiğine kapatılmasının kendilerini mağdur ettiğini belirtti. Yapılan bu uygulamanın ardından yoğunluk oluşmayan cadde üzerinde aşırı trafiğin oluşmasına neden olduğunu belirten esnaflar, vatandaşların ismet İnönü Caddesi’nden ve Cemal Gürsel Caddesi’nden karşıdan karşıya geçmekte zorlandıklarını anımsattı.

TRAFİK SİNYALİZASYONLARI LAZIM

Yaşanan yoğunluktan etkilenen vatandaşların karşıdan karşıya geçmekte güçlük çektiklerini, bu alana trafik sinyalizasyonlarının yapılmasının şart olduğunu belirten esnaflar, “Eğer trafik sinyalizasyonları olursa insanlar rahatlıkla karşıdan karşıya geçebilirler. Karşıdan karşıya rahatlıkla geçebilen vatandaşlar gelip bizlerden de alış veriş yaparlar. Biz caddemize toplu taşıma araçlarının tekrar girmesini istiyoruz. Eğer bu yapılmıyorsa hem vatandaşlar için hem de bizler düşünülerek trafik sinyalizasyonu İnönü Caddesi üzerine yapsınlar” dediler.

GELİP KENDİLERİ KARŞIYA GEÇSİNLER

Vatandaşlar ise, Adana’da hiçbir şeyin doğru yapılmadığının bir göstergesinin İnönü Caddesi olduğunu söyledi. Karşıdan karşıya geçmek istediklerinde araçların arasından koşarak geçmek zorunda kaldıklarını savunan vatandaşlar, “Burada ki yoğunluğu görüyorsunuz. Bu yoğunlukta nasıl karşıya geçilebilir. Gelsin bu yolu bu hale getirenler karşıdan karşıya geçmeye çalışsınlar da görelim. Kendilerinin böyle bir sorunu yok tabiî ki rahatlar olan halka oluyor” şeklinde konuştular.

YOLU HERKES KULLANIYOR

Yolu engelli, yaşlı, çocuklu vatandaşların kullandıklarını hatırlatan vatandaşlar, “Bu yolu herkes kullanıyor. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan engelli, yaşlı çocuklu kadınların yanlarında birisi olmazsa geçiş yapabilmeleri imkansız. Görüyorsunuz yaşlı vatandaşın iki kişi koluna girmiş arabaların arasından karşıdan karşıya geçirmeye çalışıyorlar. Herkesin işi gücü oluyor ama bu trafik maalesef engel oluyor.” İfadelerini kullandılar.

YAPILACAK ŞEY BELLİ

Vatandaşlar yayaların rahat bir nefes olması için yapılacak şeyin belli olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü, “Yapılacak şey yayalar için trafik ışıklarını bu alana koymak. Çakmak Caddesi girişinde var ama maalesef çalıştırmıyorlar. Cemal Gürsel Caddesi çıkışı ile adliye çıkışının bulunduğu alana da bir trafik sinyalizasyonu katılarak insanların can güvenliği sağlanabilir. İlla birilerine bir şey olduktan sonra mı harekete geçecekler. Zaten Çakmak Caddesi ile İnönü Caddesi’nin kesiştiği kavşakta her gün trafik kazaları meydana geliyor. Bunları da mı trafik yetkilileri yada belediye yetkilileri görmüyorlar”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”