“Her ailenin bir güvencesi olsun”

Seyhan Belediyesi aile sigortası projesi kapsamında, Halk Kart uygulaması ile 1000 aileye sosyal yardım kartı dağıttı.

“Her ailenin bir güvencesi olsun”
“Her ailenin bir güvencesi olsun” ilkhaber
Bu içerik 299 kez okundu.
Reklam

 

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Seyhan Belediyesi aile sigortası projesi kapsamında, Halk Kart uygulaması ile 1000 aileye sosyal yardım kartı dağıttı. Programda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiçbir aile benim gelirim, aylığım yoktur demesin dedik. Her ailenin bir güvencesi olsun istedik. Bizim belediyelerimizin pek çoğunda şu anda aile sigortası uygulanıyor. Yoksul ailelerin banka hesaplarına paralar yatırılıyor, ailenin yoksulluğu teşhir edilmiyor, sağ elin verdiğini sol el görmüyor ve insan onuru korunarak bütün ailelere sosyal destek sağlanıyor” dedi.

2 BİN 500 AİLEYE SOSYAL YARDIM KARTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Seyhan Belediyesinin aile sigortası projesi kapsamında ürettiği Halk Kart uygulaması ile 1000 aileye sosyal yardım kartı dağıttı. Dağıtılan 1000 kart ile birlikte Seyhan İlçesi’nde 2 bin 500 aile sosyal yardımlardan her ay düzenli olarak yararlanacak.

BİRLİK VE BERABERLİĞE VURGU

Halk Kart dağıtım töreninde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak; “Mübarek bir aydayız ve en çok dostluğa ihtiyacımız var. Beraber olmaya, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. En önemlisi de huzura ihtiyacımız var” dedi.

Belediye başkanlarına seçildikleri gün parti ayırımı yapmadan bütün halkı kucaklamalarını ve eşit hizmet götürmeleri söylediğine değine Kılıçdaroğlu; “Belediye başkanlarıma, seçildikleri gün parti ayırımı yapmadan bütün halkı kucaklamalarını, eşit hizmet götürmelerini, harcadıkları her kuruşun hesabını halka vermelerini söyledim. Bizim özelliğimiz budur. Siyaset kurumu her kuruşun hesabını verecek. Biz her kuruşun hesabını veririz, kul hakkı yemeyiz, yedirmeyiz” ifadesi kullandı.

Eğitim projeleri hakkında da konuşan konuşmalarına şöyle devam etti;

“Eğitime çok önem veriyoruz. Belediye başkanlarıma söyledim. Önce gece kondu bölgelerinden başlayarak, bütün mahallelere kreş yapacaksınız. Anneler çocuklarını güven içerisinde getirip kreşe bırakacak. Çocuklar okul öncesinden başlayarak, eğitime tabi tutulacak.

“ÇOCUKLAR OKULDA ARKADAŞLARI VE ÖĞRETMENLERİYLE KAHVALTI YAPACAK”

Ahdim var; bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bu ülkede hiçbir çocuk niteliksiz okula mahkûm olmayacak. Bugün on binlerce çocuk sabah kahvaltısı yapmadan okula gidiyor. Biz ne yapacağız? Çocuklarımız sabah evinde kahvaltı yapmadan okula gidecek. Okulda arkadaşları ve öğretmenleriyle beraber kahvaltısını yapacak. Yine aynı şekilde öğle yemeğini de okulda yiyecek. Hiçbir çocuk ben beslenemiyorum, aç kaldım demeyecek. Tam gün eğitim yapacağız ve akşama kadar öğretmenleriyle beraber okulda okuyacaklar.

Çocuklarımız, iyi bir eğitim alacak. Aileye yük olmayacak. İyi beslenecekler ve evlerine huzur içinde gidecekler. Ahdim var. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bütün çocukların geleceğini yeniden inşa edeceğiz.

HER AİLEYE GÜVENCE

Hiçbir aile benim gelirim, aylığım yoktur demesin dedik. Her ailenin bir güvencesi olsun istedik. ‘Yapamazsınız, uygulayamazsınız' dediler. Bizim belediyelerimizin pek çoğunda şu anda aile sigortası uygulanıyor. Yoksul ailelerin banka hesaplarına paralar yatırılıyor, ailenin yoksulluğu teşhir edilmiyor, sağ elin verdiğini sol el görmüyor ve insan onuru korunarak bütün ailelere sosyal destek sağlanıyor. Diyorlar ya 'Yapamazsınız', yapıyoruz. Türkiye genelinde de yapmak için yetki istiyoruz”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Seyhan Halk Kart’ projesinin fikir babasının Kılıödaroğlu olduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

“Çok değerli Genel Başkanım bu ülke için çok önemli şeyler söylüyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olduğunda çok önemli vaatlerde bulunuyorsunuz. Belediye başkanları iktidar olduğunda bu vaatleri teker teker yapmalıdır ki; Cumhuriyet Halk Partisi iktidar oluğunda bunlar yapar algısını yaratsın.

Biz de özellikle ‘Seyhan Halk Kart’ için çok dua ve takdir alıyoruz. Aslında bana değil Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmelisiniz. Çünkü bu projenin fikir babası kendisidir. Meydanlarda dile getirdiği ve çok önemsediği aile sigortasını biz burada Seyhan versiyonu olarak uyguladık.

BAYRAM SEVİNCİ YAŞAYACAKLAR

Göreve geldikten hemen 1 yıl sonra gerekli hazırlıkları tamamlayıp, sayın genel başkanımızın kendi sunumuyla 1500 halk kart dağıttık. Bugün de 1000 halk kart dağıtacağız. Yani 1000 aileye bayramlık veriyoruz. Önemli bir bayram sevinci yaşatacağız.

Halk Kart; Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin Genel Başkanı olduğunda bir aile sigortası kavramı ortaya attı. Geliri 600 liradan aşağı olan ailelerin gelirini 600 liraya, hiç geliri olmayan ailelerin gelirlerini de 600 lira ilave destek sözü vermişti. Şimdi bu rakamlar tabi ki arttı.

Seyhan Belediyesi olarak, bugün gelirleri 700 liranın altında olanların gelirlerini 700 liraya tamamlıyoruz. Ayrıca Genel başkanımız emekçi dostu bir insan. Emekçilere de bir vaadiniz vardı. Asgari ücret 1500 TL olacak demiştiniz. Biz belediyeye seçildiğimizde taşeron işçi 930 lira alıyordu. Hemen 1500 lira yaptık. Sevgili işçilerim emeklilerim yine Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmelisiniz onunda fikir babası odur.

SEYHAN’A 220 MİLYONLUK PROJE

Seyhan ilçemizde bir taziye evi varken, biz 19’a çıkardık. Kent meydanı projemiz var. Yaklaşık 220 milyon liraya mal olacak projemizde; 25 bin metrekare boş alan, Kız-erkek öğrenci yurdu, kadın istihdam merkezi, 500 ve 800 kişilik iki tane tiyatro salonu, kültür merkezi ve 800 araçlık kapalı otopark yer almaktadır. Önümüzdeki hafta içerisinde projenin üçüncü aşamasının temelini atacağız.

Seyhan Belediyesi olarak diğer ilçelerimizde de hizmetlerimiz devam ediyor. İmamoğlu ilçesinde 2 park, Kozan’da 1 park ve Karataş’ta 1 park, Karaisalı’da 1 park yaptırdık. Ayrıca yol çalışmaları yapmaktayız. Seyhan ve Çukurova Belediyelerimiz Tufanbeyli, Saimbeyli ilçelerinin köylerine de hizmet götürmektedir. Görev aldığımız süre içerisinde 50 milyon TL borç ödeyip, 486 milyon TL yaptık. Hizmetlerimiz halen devam etmektedir”

Konuşmaların ardından Halk Kart alacak vatandaşlar sahneye çıkarak, Kılıçdaroğlu'ndan kartlarını aldı.

Kılıçdaroğlu, ‘Seyhan Halk Kart’ dağıtımının ardından Seyhan ve Çukurova belediyelerince Yüreğir İlçesi Yavuzlar Mahallesi Semt Pazarı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. Programa Seyhan Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ezanla birlikte oruçlar açıldı.

İftarın yaptığı konuşmada Ramazan ayının önemine değinerek, herkesin huzur içerisinde bir arada yaşamasını arzu ettiğini belirterek; “Ramazan ayındayız, bereketli bir aydayız. Güzel bir aydayız, sevginin, barışının ve hoşgörünün yoğun olması gereken bir aydayız. Bu gece kadir gecesi, hepimizin kadir gecesi mübarek olsun. Arzu ediyorum diliyorum, Türkiye’de huzur olsun. Hepimizin huzur içinde bir arada yaşayalım” dedi.

İşsizlik sorununa da değine Kılıçdaroğlu; “Kardeşliğe, birlikte olmaya ihtiyacımız var. En büyük arzum bu topraklarda, bu güzel ülkemizde hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmesin. Az önce bir vatandaşla tokalaştım, biraz sonra rahatsızlandı. Sorunu işsizlik. İşsizlik sorununa çare bulmamız lazım. Güzel Türkiye’yi inşa etmek için birlik için, huzur içinde yaşamak için oyumuzu kullanacağız. Bu güzel ülke zengin ve hepimize yeten bir ülke" şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinsi hastalık vereme dikkat
Sinsi hastalık vereme dikkat
Çukurova THM Korosu  konser verdi
Çukurova THM Korosu konser verdi