Erdoğan’ı seçin!

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Şahin, 45 derece sıcaklığa karşın seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor ve 24 Haziran’ı hedef gösteriyor

Erdoğan’ı seçin!
Erdoğan’ı seçin! ilkhaber
Bu içerik 329 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Seçimlere 11 gün kala, partilerin siyasi çalışmaları da giderek artıyor. Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de saha çalışması alabildiğine hızlandı. AK Parti’nin Mardin’deki güçlü ismi Veysi Şahin de adeta 24 saat bilfiil çalışıp hem vatandaşların sorunlarını dinliyor, hem iftarlara katılarak halkla daha da bütünleşiyor ve hem de AK parti iktidarında neer yapılacağını anlatmanın gayretinde oluyor.

AK Parti Mardin milletvekili Adayı Veysi Şahin, beraberindeki bir heyetle Midyat’a bir çıkarma gerçekleştirdi. Şahın ve beraberlerindeki heyet Midyat’ta önce Morgabriel Manastırı’na giderek  Turabidin Bölgesi Metropoliti Süryani Semual Aktaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Turabidin Metropoliti Semual Aktaş öncelikle ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

”Sayın  Cumhurbaşkanımız bölgemizde bize ait olan topraklarımızı bize geri verdiler. Gerçek devlet adamı budur işte. Sayın Erdoğan hak yemeyen hukuka saygı gösteren örnek bir insandır. Biz dünyanın neresine gidersek gidelim Süryani topluluğu olarak sayın  Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve AK Parti hükümetine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yıllardır çözüm bekleyen ve bize ait olan topraklarımızı bize geri verdiler. Lütfen saygılarımızı kendilerine iletir misiniz?”

”BİZ BİR AİLEYİZ”

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Veysi Şahin ise yaptığı kısa konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

”Sizler bizlerin bir parçasıdır. Eti tırnağından ayırmak mümkün değildir. Asırlardır bizler ve sizlerle bir arada yaşadık. Birlikte aynı okulda aynı sıralarda okuduk. Aynı avluda beraberce oynadık. Aynı evlerde beraberce bir tas sudan su içtik. En güzel günlerimiz ve en acı günlerimizi beraberce paylaştık. Bizler birbirimizden vaz geçemeyiz. Allah bu güzel birliğimizi bozmasın. Bizlere ve hükümetimize bu ilginize binlerce teşekkür ediyoruz.”

ARI MİSALİ

AK Parti Milletvekili Adayı Şahin Metropilitin yanından ayrıldıktan sonra Dargeçit ilçesine ve kırsal köylerde  seçim çalışmalarına devam etti. Bir arı misali oradan oraya giden ve 45 derecelik sıcaklığa aldırış etmeyen Şahin vatandaşlardan gelen talepleri yerine getireceği sözünü verdi. 22. Dönem Mardin milletvekili Süleyman Bölünmez ile birlikte seçim çalışmalarını sürdüren Şahin gittiği alanlarda büyük bir sevgi ile karşılanıyor. 

Dargeçit  ilçesine AK Parti Mardin ii  Başkanı Nihat Eri, Belediye Başkan Yardımcısı  Tevfik Vural, AK Parti Dargeçit İlçe Başkan Hacı Beşir Kılıç ve AK Partililerle bir ara geldi. Burada yapılan istişare ve görüşmelerin ardından, Dargeçit’in en ücra yerleşim  birim alanları olan Yoncalı, Temelli, Karabayır, Ilısu ve Kılavuz  köylerine uzun araç konvoyu ile hareket eden Şahin, 45 dereceyi bulan hava sıcaklığına rağmen büyük bir heyecan ile vatandaşlarla buluştu.  Vatandaşlar Şahin ve Bölünmez’e büyük ilgi gösterdi. 7’den 70’e herkes ellerinde Türk ve AK Parti Bayraklarıyla sevgi gösterinde bulundu. Rabia işareti yapan çocuklarla yakından ilgilenen Veysi Şahin ve Süleyman Bölünmez çocuklara çikolata ve şekerleme ikram etti.  Çocukların büyük ilgisini çeken vekiller çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Mahallelerde yapılan seçim çalışmalarında vatandaşların taleplerini alarak yapılacak ve yapılması gerekenleri masaya yatırdılar. Burada muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek, 24 Haziran 2018 yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin önemine vurgu yapan konuşmalar yapıldı. Veysi Şahin, Recep Tayyip Erdoğan’a gerek yurt içinde gerek yurt dışında kurulan komploları bertaraf etmek için sizlerin oylarına ihtiyaçlarının bulunduğunu belirter8ek, şunları dedi:

“SİZİN OYUNUZA İHTİYAÇ VAR”

”Ben üçüncü sıra AK Parti Mardin Milletvekili adayıyım. Süleyman Bölünmez kardeşim daha önceki dönemlerde milletvekilliği yaptı. Hepimizin amacı ve hedefi nasıl Recep Tayyip Erdoğan’a destek oluruz diye yollara düştük. Bugün de aranızdayım. Allah’a çok şükür hepiniz bizleri tanıyorsunuz, geçmişimiz var. Aile dostlularımız var. Yıllarca sizlerle berber iç içe yaşadık. Ben gerek iş hayatımda gerek siyasi hayatımda imkânlarım dâhilinde Mardin genelinde kimin işi düştü ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Onun için 24 Haziran’da sandık başına giderken sizlerden tek ricam Müslüman Süryani ayrımı yapmadan sizlere güven veren, sizlere hizmet verecek kim varsa ona oy verin.

“ASRIN SEÇİMİDİR”

24 Haziran seçimleri asrın geleceğinin seçimidir. 24 Haziran seçimlerinin sadece Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri değildir. Ülkemizin, bölgemizin, coğrafyamızın, çocuklarımızın hatta -hatta bir asrın geleceğinin seçimidir. 24 Haziran tarihinde sandık başına giderken etnik ve dini köküne bakmadan Türk, Kürt, Arap ayırımı yapmadan listeleri inceleyerek oy verin. Recep Tayyip Erdoğan doğu batı ayırt etmeden hizmet verdi. Kürt, Türk, Arap ayırmadan en ücra köylere hizmet getirdi. Allah’ın izniyle geri kalan eksikliklerinizi tamamlayacağız. 24 Haziran’da oylarınıza talebiz. İnşallah her türlü hizmeti yerine getireceğiz.”

“ŞİMDİ OYUN BOZMA ZAMANI”

Mardin eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ise yaptığı konuşmada, içerde ve dışardaki düşmanların Türkiye üzerine oynadıkları ve oynayacakları oyunları bozma zamanının geldiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“24 Haziran’da sizlerin nasıl bir sağduyuyla davranacağınızı biliyoruz. Ben inanıyorum ki Dargeçit halkı üzerine düşen görevi yerine getirecektir. AK Parti’nin oylarını her geçen gün artırıyor ve artıracaktır. Netice itibari ile makası çok açık olan ve Dargeçit’te bazı kesimlerin beklemediği bir oy patlamasını yapacağına inanıyorum. Bu nedenle Dargeçit’e ayrı bir önem veriyoruz. Ülkemizin üzerinde bir takım oyunlar oynanmakta olduğunu biliyoruz. 24 Haziran seçimlerinin ülkemizin var olma mücadelesidir. Önümüzdeki bir asır tam kırılma noktasıdır. Buna dur ve cevap verme zamanıdır. Bu seçimi güçlü bir şekilde kazanacağımıza inanıyorum. 24 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde şu anda gördüğünüz hizmetin daha iyisini yapılacaktır.”

ERDOĞAN 20 HAZİRAN’DA

MARDİN’E GELİYOR

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Şahin, kırsal mahallelerdeki ziyaretlerin ardından Dargeçit ilçe merkezinde esnaf ziyaretine katıldı. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çok sıcak karşılanan heyet daha sonra, İlçe Emniyet Amiri Yücel Irklı’yı makamında ziyaret etti. Seçim çalışmalarının ardından, Veysi Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde muhtar, kanaat önderleri ve vatandaşlara iftar verdi. Burada yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Haziran Çarşamba Günü Saat 17'de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenecek mitinge katılacağını hatırlatan Şahin, herkesi bu mitinge davet etti.

HASTALARI ZİYARET ETTİ

İftarın ardından Midyat ilçesine geçen Şahin ve beraberindekiler, Midyat Devlet Hastanesi’nde hasta ziyaretinde bulundu. Ardından ilçede taziye ziyaretlerine devam etti. Dargeçit seçim çalışmalarına, AK Parti eski İl Genel Meclis Üyeleri Şehmus Tural, Milletvekili Ceyda Bölünmez’in Danışmanı Fahrettin Çiçek, iş adamları Ahmet Parlak, Asaf Demirdağ, Bülent Şimşek, Kemal Şahin, AK Parti İl yönetim Kurulu Üyesi Aydın Baran, Milletvekili aday adayları, Ayhan Aslan, Abdulhakim Çelik, Muhammed Alan ve partililer eşlik etti.

MARDİN SOKAKLARI VEYSİ

ŞAHİN İÇİN DALGALANDI
Mardin merkez ve ilçe ile mahalle köylerinde çok sevilen ve sayılan Veysi Şahin, başta Mardin Diyarbakırkapısı  mahalle halkından çoğu DYP ve CHP’li olan vatandaşlardan da büyük destek geldi. Vatandaşlar, “ Veysi bey Mardin için bir şanstır. Biz onu daha evvel de tanıyoruz. Veysi bey Mardin ve Mardinli vatandaşlar için yapamayacağı fedakarlık yoktur. Biz Ademhan ailesi olarak kendisine destek olma kararı aldı. Allah onu mahcup etmesin.” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti