Saldırıyı kınıyoruz

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri, partisinin düzenleyeceği mahalle buluşması mitingi hazırlığı yapan partililere HDP’lilerin saldırdığını ileri sürdü

Saldırıyı kınıyoruz
Saldırıyı kınıyoruz ilkhaber
Bu içerik 141 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, HDP’li bir grup, AK Parti Artuklu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mahalle buluşması mitingine hazırlık yapan gençlere  saldırı düzenlendiğini ileri sürerek, bunu şiddetle kınadıklarını ifade etti. 

AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, Merkez Saracoğlu mahallesinde Ak Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen mahalle buluşması mitingi için hazırlıklar yapılırken yaklaşık 30 kişi olduğu tahmin edilen HDP’li bir grup tarafından AK Parti Gençlik Kolları mensubu geçlere, sopalı ve bıçaklı saldırı yapıldığını söyledi. Eri, saldırı sırasında 3 kişinin yaralandığını, Türk Bayrağı’nın ise saldırganlar tarafından parçalandığını bildirdi.

Eri,  AK Parti Milletvekili Adayı Şeyhmus Dinçel, Ahmet Kaya, Artuklu ilçe Başkanı Murat Bayar ve partililer Mardin Devlet Hastanesi’ne gelerek olayla ilgili bilgi aldıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Öncelikli olarak saldırıyı nefretle kınadıklarını vurgulayan Eri, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Artuklu AK Parti mahalle buluşmaları kapsamında, Saracoğlu Mahalle buluşması için hazırlık çalışmaları yapmakta olan Artuklu yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile mahalle teşkilatımızın üyelerine HDP Genlik Kolları olduklarını söyleyen kalabalık bir grup, "Bu mahalle bizim kalemizdir. Burada size toplantı yaptırmayız." diyerek sopa ve bıçakla saldırarak, aralarında Saraçoğlu Mahalle Başkanımız, Artuklu İlçe yönetim kurulu üyesi bir arkadaşımız olmak üzere 7-8 arkadaşımızı yaraladılar. HDP seçim bürosundan hareket eden giydirilmiş bir seçim propaganda minibüsünden çıkan 15-16 kişi ile ara sokaklardan ve civardaki mezarlıkta önceden saklanan 20-30 kişilik bir grup; parti bayraklarımızı ve şanlı bayrağımızı yakmış ve yanar vaziyette arkadaşlarımızın üzerine fırlatmışlardır. Artuklu Kadın Kolları yönetimimizden Perihan Saidoğlu adlı bir üyemiz de, saldırıdan nasibini almış, 4 yaşsındaki çocuğunun gözü önünde, göğsünden ve sırtında yumruklanmak suretiyle darp edilmiştir. İki gün önce Kızıltepe Turgut Özal Mahallesi'nde seçim çalışması yapan Kadın Kollarımıza ait bir seçim otobüsü ile Dargeçit Deyvan’da (Sümer) bir seçim otobüsümüz taşlanmıştı. Dün gece de Derik teşkilatımız bir köyde seçim çalışması yaparken taşlı bir saldırıya uğradı, camları kırıldı. Partimize yönelen bu çirkin saldırıları şiddetle kınarken, halkın uyanışından ve AK Parti'ye yönelmesinden paniğe kapılan ve hırçınlaşan HDP'nin bu kışkırtıcı tavrına rağmen, seçimin selameti ve canımızdan aziz bildiğimiz bu cennet vatanın huzuru için soğukkanlılığımızı sonuna kadar koruyacağımızı da kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"