Jandarmamız görevini başarıyla sürdürüyor

Adana Valisi Demirtaş, Jandarma Teşkilatı’nın 179. Kuruluş yıldönümünü de coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Jandarmamız görevini başarıyla sürdürüyor
Jandarmamız görevini başarıyla sürdürüyor ilkhaber
Bu içerik 147 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER) -  Adana Valisi Mahmut Demirtaş, jandarmanın ülkenin bölünmez bütünlüğü ve vatandaşların can ve mal güvenliğini canları bahasına koruduğunu ve her zaman büyük bir kahramanlık örneği verdiğini söyledi.

 

Vali Demirtaş, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yıl dönümünü bir kez daha gurur ve coşkuyla kutladıklarını ifade eti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Vali Demirtaş, görüşlerini şöyle dile getirdi:

 

“Yasalardan aldığı güç ve milletinden aldığı destekle, kurulduğu ilk yıllardan itibaren ülkemizin en ücra köşelerinde vatan, bayrak ve millet sevdasıyla görev yapan jandarma teşkilatımız, kanunlara, insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir anlayışla üstlendiği güvenlik hizmetini en güzel ve başarılı şekilde sürdürmektedir.

 

Ülkemizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ayrılmaz bir parçası ve halka açılan penceresi olan Jandarma Teşkilatımız, kurumsallığından ve kaynaşıp bütünleştiği milletimizden aldığı güçle, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinlik, caydırıcılık ve saygınlığına katkı sağlamaya devam edeceğine olan inancım tamdır.

 

Milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve güvenliğinin sağlanması yolunda kararlılıkla sürdürülen terörle mücadele operasyonlarında, canları pahasına büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergileyen Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 179. yıl dönümünü kutluyorum.

 

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanları olmak üzere; vatanımız ve milletimiz için canlarını veren kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü kolluk gücü olan, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasında büyük bir özveri ile görev yapan, asayişi sağlamada canla başla çalışarak gösterdiği gayret nedeniyle yüce milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olan Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarına sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"