Esnafta ‘Bayram’ hareketliliği

Yarın Ramazan Bayramı ve bayram arifesinde esnafta bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Adana’da bayram alışverişinin adresi de Melek Girmez ve Mısır Çarşısı oldu. Durgun geçen kış sezonu sonrası Ramazan Bayramı ile birlikte nefes alan esnaf, işlerin bundan sonra da böyle geçmesini diliyor.

Esnafta ‘Bayram’ hareketliliği
Esnafta ‘Bayram’ hareketliliği ilkhaber
Bu içerik 208 kez okundu.
Reklam

(ÖZEL HABER)

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Yarın Ramazan Bayramı ve bayram arifesinde esnafta bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Adana’da bayram alışverişinin adresi de Melek Girmez ve Mısır Çarşısı oldu. Durgun geçen kış sezonu sonrası Ramazan Bayramı ile birlikte nefes alan esnaf, işlerin bundan sonra da böyle geçmesini diliyor.

Bayram ve özel günler esnafın en çok iş yaptığı dönemlerdir. Bu yıl Ramazan Bayramı ve Yaz mevsiminin başlangıcının aynı döneme gelmesi özellikle giyimci esnafının yüzünü güldürdü.

İşlerinin en çok bayram dönemlerinde olduğunu belirten esnaf, “Bayramlar hepimiz için bayramdır. Vatandaşlarımız en çok bayram ve özel günlerde giyim sektörüne yöneliyor. Bayramlar olmasa işimiz çok zor” diye konuştular.

Aslında Bayram deyince akla ilk olarak tatil gelir. Birçok kişi önceden planlarını yaparak, tatile gider. Ancak tatil kavramı herkes için geçerli değil. Çünkü bazı sektörler çalışanları için bayram tatili demek, iş dönemi demek. Özellikle giyim sektöründe çalışanları bayram dönemlerinde tatil yerine yoğun mesai yapıyor.

Giyimci esnafı Hüseyin Adıgüzel, bayram dönemlerinin esnaf için önemli olduğunu belirterek; “Bir yandan Ramazan Bayramı, diğer yandan Yaz Mevsimi geldi. Bu biz esnaflar sanki çifte bayram oldu. Zaten esnaflar için bayram dönemleri işlerin iyi olduğu dönemlerdir. Şuan tüm esnaflarda tatlı bir hareketlilik var. Umarım bu hareketlilik yaz sezonu boyunca devam eder” dedi.

“SİZE BAYRAM TATİLİ BİZE, İŞ SEZONU”

Çalışmak da bir bayramdır diyen Adıgüzel; “Bizim için bayram tatilleri çocukluğumuzda kaldı. İşimiz gereği bayramlarda daha fazla çalışmak zorundayız. Aslında bu bizim için de bayramdır. Çünkü illerimiz bayramlarda iyi oluyor” şeklinde konuştu.

Diğer bir giyimci esnafı Hüseyin Sündük bayramları evde ailesiyle geçirmeyi özlediğini belirtiyor.

Bayram nedeniyle kampanyalar da yaptıklarını ifade eden Sündük, “Bayramlarda vatandaşlarımız ihtiyaçlarını daha rahat alsınlar diye güzel kampanyalar yapıyoruz. Bu yıl için de kampanyamız var. Şimdilik işlerimiz çok güzel gidiyor. Satışlarımız iyi. Arife gününe kadar yoğunluğumuz olur” ifadesi kullandı.

Bayram sonrası kısa bir dinlenmenin ardından çalışmaya devam edeceğini belirten Hüseyin Sündük; “’Aslında bayramlar bizim için bayram. Çünkü en işimizin en iyi dönemleri bayramlardır. Yorulacağız. Ancak bayram sonrası kısa bir dinlenme süreci yaşayacağız. Ardından yine işimizin başına geçip çalışacağız” şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"