Araç filosuna yeni zenginlik

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, belediyeye yeni alınacak 18 araç için 26 milyon 697 bin lira borçlanmayı kabul etti

Araç filosuna yeni zenginlik
Araç filosuna yeni zenginlik ilkhaber
Bu içerik 476 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi’ne borçlanma için yetki verildi. Buna göre, belediye araç alımı için  26 Milyon 697 Bin Lira borçlanacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Haziran ayına ait gündem maddelerinin yer aldığı 3. oturumu gerçekleşti. Oturuma Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Murat Cevheribucak Başkanlığında yaptı. 67 gündem maddesinin yer aldığı oturumda, Tepebağ Höyüğü Ortak Hizmet Protokolü’nün imzalanabilmesi için yetki verilmesine ait teklif maddesi gündeme geldi. Madde ilgili komisyona sevk edildi.

Yine gündem maddelerinin arasında, “Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Saimbeyli ilçesinde yaptırılan Mezbaha Tesisi’nin Saimbeyli İlçe Belediyesi’ne tahsis edilmesine ait teklif” de yer aldı. Teklif oylanarak ilgili komisyona sevk edildi.

Yüreğir İlçesi’nde bulunan 3 mahallede kentsel dönüşüm iptali gerçekleşti. Gündemin 28. maddesinde, “Yüreğir İlçesi Yavuzlar Mahallesi’nde bulunan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanının iptaline ait komisyon raporu” yer aldı. Gündemin 29. maddesinde ise, “Yüreğir İlçesi Akıncılar Mahallesi’nde bulunan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanının iptaline ait komisyon raporu”, gündemin 30. maddesinde de “Yüreğir İlçesi Kışla Mahallesinde bulunan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanının iptaline ait komisyon raporu” yer aldı. Gündem maddeleri yapılan oylamada oybirliğiyle kabul edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti arasında ortak hizmet proje konusu gündeme alındı. 49. Gündem maddesinde, “Arif Nihat Asya Parkı altında bulunan yerin Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ile belediyemiz arasında ortak proje kapsamında kullanılmasına ait komisyon raporu” yer aldı. Gündem maddesi yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

Bir diğer gündem maddesi ise, pazartesi gündeme alınarak komisyona sevk edilen, “Kredi kullanımına ait teklif” oldu. Bu kez bu madde gündeme komisyon raporu olarak geldi. Araç alımı için yapılacak borçlanmanın toplam tutarının 26 Milyon 697 Bin Lira olduğu öğrenildi. Bu borçlanma ile 5 engelli, aracı 5 tane hasta nakil ambulansı, 8 tane itfaiye aracı olmak üzere toplam 18 araç alınacağı öğrenildi. Yapılan oylamada gündem maddesi kabul edildi.

Gündem maddelerinin oylamasının ardından Meclis Başkanı Murat Cevheribucak, tüm Adanalıların Mübarek Ramazan Bayramlarını kutladığını söyledi.

Daha sonra mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanlarına söz verildi. Adana Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanı Ulaş Çetinkaya, içerde maaşları bulunan belediye işçilerinin bayramda maaşlarının ödenmesini istediğini belirterek, “Bayramda insanlar büyüklerini ziyarete giderler, çocuklarını sevindirirler, insanların ihtiyaçlarını mümkün olduğu ölçüde karşılarlar. En büyük işveren olarak büyükşehir belediyesinin çalışanları bu bayramı kutlamak istiyorlar. İçerde olan bir maaşlarının olduğunu ve bunun yatırılmasını temenni ettiğim için aslında söz aldım. Hem işçilerimizin, hem meclis üyelerimizin ağız tadıyla bayram geçirmelerini dilerim.” dedi.

Başkan Cevheribucak, bu konuşmanın üzerine bu maaşı yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanı Cumali Altınöz de tüm Adanalıların mübarek Ramazan Bayramı’nı kutladı. Bayramdan sonraki haftada da seçimlerin olduğunu anlatan Altınöz, seçimlerin ülke için hayırlara vesile olmasını diledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanı Ramazan Akyürek, tam Adanalıların bayramlarını kutlayarak, meclis üyelerinin ve siyasi partilerin bayramda da dinlenemeyeceğini ve seçim çalışmalarını sürdüreceklerini anlattı. Bir daha ki meclis oturumunun 9 Temmuz 2018 tarihinde toplanacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"