Kent merkezinde Bayram yoğunluğu

Ramazan Bayramı öncesi çarşı merkezinde oluşan insan ve araç yoğunluğu Arife Günü’nde arttı. Bayram alış verişine çıkan vatandaşlar nedeniyle kent merkezinde yoğunluk yaşanırken, esnaflarda yaşanan bu yoğunluktan memnun kaldı.

Kent merkezinde Bayram yoğunluğu
Kent merkezinde Bayram yoğunluğu ilkhaber
Bu içerik 261 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Ramazan Bayramı öncesi çarşı merkezinde oluşan insan ve araç yoğunluğu Arife Günü’nde arttı. Bayram alış verişine çıkan vatandaşlar nedeniyle kent merkezinde yoğunluk yaşanırken, esnaflarda yaşanan bu yoğunluktan memnun kaldı.

Bayram dönemlerinde her yıl görmeye alışkın olduğumuz kentteki yoğunluk görüntüsü bu bayramda yaşandı. Son bir haftadan beri bayram alış verişine çıkan vatandaşlar kent merkezinde bulunan iş yerlerini doldururken esnaflar kalabalığı kuru kalabalık olarak nitelendirmişti. Ancak Arife Günü’nde çarşı merkezinde insan sayısının artmasıyla esnaflarında yüzleri güldü.

TRAFİK AKSADI

Bayram Alış verişi yapmaya gelen vatandaşların çoğunluğunun kendi özel araçlarıyla kent merkezine gelmesi trafiği aksattı. Sürücüler uzun süre gidecekleri yerlere ulaşamadı. Çarşı merkezine gelenler araçlarını park edecek yer bulma konusunda da sıkıntı çekti. Yol kenarında bulunan parkomat alanlarının dolu olması nedeniyle yer yer çift sıra araç parkları yaşandı.

GÖREV ALDILAR

Teknosa Kavşağı’nda trafik sinyalizasyonlarının çalışmaması nedeniyle vatandaşlar karşıdan karşıya geçmekte zorlandı. Kimi vatandaşlar araçların altında ezilme tehlikesi geçirdi. Adana İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından yaşanan yoğunlukta olası bir olumsuzluğun gerçekleşmemesi için tedbirler alındı. Sivil olarak vatandaşların arasında dolaşan sivil polisler, gün boyunca hazır kıta görev yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba suda kayboldu
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”
Tekli: “Hedefimiz, sene sonunda 3. Bölgede fabrikaların faaliyete başlaması”