Bakan Sarıeroğlu; “Süper Lig’e çıkması için gayret göstereceğiz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana Demirspor Kulübü’nün kentin göz bebeği olduğunu belirterek; “Adana Demirspor’un kuruluş aşamasındaki ruhu halen günümüzde de devam ettiğini görüyoruz. Adana Demirspor’un Süper Lig’de temsil edilmesi için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız" dedi.

Bakan Sarıeroğlu; “Süper Lig’e çıkması için gayret göstereceğiz”
Bakan Sarıeroğlu; “Süper Lig’e çıkması için gayret göstereceğiz” ilkhaber
Bu içerik 436 kez okundu.
Reklam

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana Demirsporlu yöneticilerle Aytaç Durak Tesisleri’nde bir araya geldi. Tesisleri yerinde inceleyen Bakan Sarıeroğlu, Adana Demirsporlu minik futbolcular tarafından güller ile karşılandı.

Adana Demirspor’un önemli tarihe sahip olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu; “Kentler için spor kulüpleri çok önemlidir. Hem genç nesillerimizin yetişmesi anlamında, hem de kentimizin tanıtımı ve başarısı adına çok önemlidir. Adana Demirspor tarihine baktığımızda İkinci Dünya Savaşı tarihi döneminde kurulmuş. Daha sonrasında 1954 yılında da Adanaspor kuruldu” dedi.

Adana Demirspor’un kuruluş aşamasındaki ruhunun halen devam ettiğini ve passo lig sıralamasında önemli yere sahip olduğuna değinen Bakan Sarıeroğlu sözlerine şöyle devam etti;

“O RUH GÜNÜMÜZDE DE HALEN DEVAM EDİYOR”

“Adana Demirspor’un kuruluş aşamasındaki ruhu halen günümüzde de devam ettiğini görüyoruz. Demirspor ve taraftarı her şeyin en güzeline layıktır. Demirspor’un farkı bir taraftarı var. Adana Demirspor’un Türkiye’ye damga vuran bir taraftarı var. Passolig sıralamasında 11. sırada yer alıyor. Kendisi ile aynı durumda olan takımlar arasında da birinci sırada yer alıyor. Demirspor’a sahip çıktığını göstermektedir. İnşallah bu sayıyı artıracağız.

“KENTİMİZİN GÖZ BEBEĞİDİR”

Bugün kentimizin önemli iki spor kulübünü ziyaret ettik. Adana Demirspor Kulübü kentimizin göz bebeği, Türkiye’de taraftarıyla farkını ortaya koyan önemli bir kulübümüzdür. Önümüzdeki dönem her iki kulübümüz de destekleyerek Süper Lig’e çıkmaları için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ”

Bundan sonra inşallah Süper Lig’de daha güçlü şekilde yer alması için Adana’nın bütün STK’larıyla, sanayicilerimiz, iş adamlarımızla, muhalefetiyle, iktidarıyla hep birlikte hareket etmeliyiz. Birlik ve beraberliğin her iki takımımıza da destek anlamında oluşması için çalışacağız. Adana’nın bir vekili olarak hep birlikte elimiz taşın altına koyacağız.

Önümüzde Adana Demirspor’un kongresi var. Kongrenin hem takımımıza hem de kentimize yaraşır şekilde geçmesini temenni ediyorum.

“PARTİ GÖZETMEKSİZİN HEPİMİZ ADANA İÇİN BİRLİK VEBAERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Biz Adana’nın tüm konularında geçmişteki tecrübelerden faydalanarak, yeni seçilecek tüm vekillerimiz ile parti gözetmeksizin Adana için, Adana’nın adının daha da iyi yerlere gelmesi için el birliğiyle çalışacağız. Buraya ilk geldiğim günden beri, gittiğim her yerde birlik ve beraberlik vurgusunu yapıyorum.

Birlik ve beraberlik olmaz ise sorunların üstesinden gelinmesi çok zor olur. Hep birlikte el ele, omuz vererek destek vereceğiz. İmkânları seferber edeceğiz ve takımızla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız.

Ankaragücü Spor Kulübü için yaptıklarımız, kentin takımına sahip çıktığımızın göstergesidir. Ankaragücü açısından iki şampiyonluk yaşadık. Ankaragücü, aslında Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bir miras olarak da gördük ve sahiplendik. Hep birlikte iktidarı, muhalefeti, yerel yönetimleri, STK’ları, iş adamları, kent ile ilgili kim varsa herkes destek oldu ve şuanda Süper Lig’de yer almaktadır. Ankaragücü’nün her yerde yanında olduk.

“YENİ STADIN BİTİRİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Bu kentin bir evladı olarak yapacaklarımızla kendimizi göstereceğiz. Hem Adanaspor, hem de Adana Demirspor ilimiz için çok önemli iki takımdır. Tekrardan bir şahlanış diyorsak, her alanda bu şahlanışı gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. İlimizin yeni stadının hızlı şekilde bitirilmesini sağlayacağız.

Adana başarılı futbolcu ve teknik adamlar çıkarmış önemli bir ilimizdir. Bu kimliğimizi de devam ettirecek önemli adımlar atacağız. Gençlerimiz için spor imkânlarını artırıcı aktivitelerini gerçekleştirici alanların daha da çoğalması, bu alanda aileleriyle daha yakın çalışarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz”

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Kazım Bozan da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Adana Demirspor Kulübü kentimizin çok büyük bir değeridir. Yıllardır bu kulüpte olduğum halde yıllardır hiçbir bakanın geldiğin görmedim. İnşallah bir gün şampiyon olurda cumhurbaşkanımızı da burada görürüz” şeklinde konuştu.

Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kulüp tesislerinde incelemede bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi