Milli Eğitim Tercih Danışmanlığı Merkezleri hafta sonu da hizmet verecek

Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih dönemi 2 Temmuz 2018 itibariyle başladı.

Milli Eğitim Tercih Danışmanlığı Merkezleri hafta sonu da hizmet verecek
Milli Eğitim Tercih Danışmanlığı Merkezleri hafta sonu da hizmet verecek ilkhaber
Bu içerik 475 kez okundu.
Reklam

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih dönemi 2 Temmuz 2018 itibariyle başladı. 13 Temmuz 2018 tarihine kadar sürecek tercih dönemi için öğrenciler İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilçelerde oluşturulan  87 Tercih Danışmanlık Merkezinde tercih yapma imkanı buluyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Tercih Danışmanlık Merkezlerinde öğrencilere verilen   hizmetlerle ilgili bir açıklama yaptı. SARI, açıklamasında şunları söyledi:

“Bakanlığımız tarafından bu yıl ilk kez uygulanan Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı ilimizde sorunsuz bir şekilde uygulandı. Sonuçlar sınavın ardından Bakanlığımızca ivedilikle açıklandı. Sınav sonuçlarının ardından Bakanlığımızca yayımlanan Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu rehberliğinde ilimizdeki tüm ilçelerimizde Müdürlüğümüzce Tercih Danışmanlık Merkezleri kurduk. Alanında uzman Rehber Öğretmenlerimiz, Tercih Danışmanlık Merkezlerimizde öğrencilerimiz ve velilerimizin tüm sorularına cevap veriyorlar. 10 ilçemizin tamamında kurduğumuz 87 Tercih Danışmanlık Merkezimiz hafta sonu da öğrenci ve velilerimizin hizmetlerinde olacaktır. Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavının yapılmasında, öğrencilerimizin tercih sürecine kadar, öğrencilerimizin ve velilerimize yardımcı olmak için mesai mefhumu gütmeden çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm çabamız geleceğimizi teminatı öğrencilerimiz için.’’ 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi