Lösemili çocuklar doyasıya eğlendi

Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği tarafından “Lösemili Çocuklara Moral Gecesi” düzenlendi.

Lösemili çocuklar doyasıya eğlendi
Lösemili çocuklar doyasıya eğlendi ilkhaber
Bu içerik 494 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana’da bulunan bir özel balo salonunda düzenlenen moral gecesinde, lösemili çocuklar aileleriyle birlikte doyasıya eğlenerek stres attı. Geceye Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da katılarak çocuklara destek oldu. Lösemili çocuklarla sohbet eden Başkan Çelikcan, hatıra fotoğrafları çektirdi.

ÇOCUKLAR MORAL BULDU

Ellerinde balonlar olan lösemili çocuklar gece boyunca pist içerisinde koşuşturarak, balon uçurarak eğlendi. Zaman zaman çalan müzik eşliğinde oynayan çocuklar geceye katılanların ilgi odağı oldu. Renkli görüntülerin oluştuğu gece geç saatlere kadar devam etti. Lösemili çocukları bulunan aileler gecede birbirleriyle tanışıp kaynaşma imkanı buldu.

DERNEK ÇALIŞMALARI

Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel gecenin açılış konuşmasını yaptı. Dernekleri hakkında bilgiler veren Başkan Yücel, “Bilindiği gibi kök hücre ve organ bağışı konusunda çalışmalar yapan bir dernek olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu günde lösemi hastası çocuklarımıza, ailelerine yönelik nispeten de olsa bu etkinliği düzenledik. Bugün bizimle olan tüm ailelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

ZOR VE SANCILI BİR SÜREÇ

Lösemi hastalığının zor ve sancılı bir süreç olduğunu belirten Başkan Yücel, ailelerin ve çocukların bu süreçte moral ve motivasyona ihtiyaçlarının olduğunu anlatarak, “Lösemi hastalığı zor ve sancılı bir süreç bu süreç içerisinde ailelerimizin moral ve motivasyona ihtiyaçları var, tabiî ki çocuklarımızın da. Lösemi hastası bir çocuğumuzun annesine yazdığı bir şiiri şimdi sizlere okuyacağım.” ifadelerini kullandı.

 

GİDİYORUM AĞLAMA ANNE

Yıldızlar kaybolunca anneler ağlarmış anne,

Bir yıldız daha kaydı, sıra bende anne

Gidiyorum gidiyorum anne.

 Üzgünüm tutamadım sözümü,

Dönemedim sana,
Gidiyorum anne,

Geldiğim yerden daha da uzaklara,
Dönülmez yollara.

Mektuplarına cevap yazamayacağım,
Telefonda sesini duymayacağım,
Ağladığında teselli edemeyeceğim artık.
Hakkını helal et anne,
Ben gidiyorum melekler şehrine.

Şiirlerde hep anneler ölürdü,
Evlatlar öksüz kalırdı,
Ben ölüyorum şimdi anne,
Seni cansız bırakarak,
Ne olur kızma, bu çaresiz kızına.

Beni toprağa sen göm anne
Kollarımı acık bırak,
Her an seni saracakmış gibi,
Yüzünü sür mezar taşıma,
kokun sinsin nefesine.

Ağlama anne, üzme beni
Melekler şehrinden seni izliyorum,
Ne olur ağlama anne,
Dayanamam biliyorsun...! 
Ağlama anne, rahat yatamam,

Sen ağlama anne, ben dayanamam,

Anne seni hep seveceğim elveda.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK YAZDI

Duygu dolu şiiri okuyan Başkan Yücel, geceye katılanları duygulandırdı. Şiir hakkında bilgiler veren Başkan Yücel, “Bu şiiri yazan çocuğumuz henüz 12 yaşındaydı. Annesine bu dizelerle veda etti. Biz istiyoruz ki çocuklarımız annelerine babalarına veda etmesinler, çocuklarımız hayata tutunmaya devam etsinler, bu nedenle herkesin kök hücre bağışı konusunda duyarlı olmalarını hassas olmalarını istiyorum. Belki de siz bir çocuğun hayatını kurtaracaksınız.” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETLERİ VERİLDİ

Açılış konuşmasının ardından canlı müziklerle gece devam etti. Gecede lösemili hastalar ve dernek faaliyetlerini haberleştirerek katkı sunan gazetecilere de teşekkür plaketleri verildi. Gecede lösemili çocuklar ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İlkhaber Gazetesi Muhabiri Bayram Bulut ve Akşam Gazetesi Muhabiri Soner Kan’a plaketlerini takdim etti. Yüreğir belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Önemli bir sorumluluk üstlenerek hastası çocuklarımız yararına düzenlediği dayanışma gecesini düzenleyen, çocuklarımız için çaba gösteren Kemal Yücel ve yönetimini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

PASTA KESİLDİ

Ardından ise, üzerinde “Mavi çocuk Umut Işıkları Derneği 4 Yaşında. Dönor Ol Hayat Kurtar.” şeklinde yazılı derneğin doğum günü pastası kesilerek, geceye katılanlara ikram edildi. Gece hatıra fotoğraflarının ermesi ile sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi