Esnafa cansuyu kredisi verilsin

Adana ESOB Başkanı Sözütek, yeni hükümetin ekonomiye odaklanmasını ve istihdama yoğunlaşmasını istedi.

Esnafa cansuyu kredisi verilsin
Esnafa cansuyu kredisi verilsin ilkhaber
Bu içerik 216 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER) - Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin töreniyle resmen başlayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni Bakanların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

 

Birlik Başkanı Sözütek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 1.Cumhurbaşkanı ve Yeni Bakanları Kurulu Üyelerini de gönderdiği mesajla tebrik ederek başarılar diledi.

 

Başkan Nihat Sözütek, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin artık asıl gündemi olan ekonomiye odaklanmasını, sanayiye, ihracata, eğitime, kalkınmaya ve hepsinden önemlisi istihdama yoğunlaşması gerektiğini belirtirken, dardaki küçük esnaf ve sanatkarları da rahatlatacak yeni tedbirler alınmasını şart gösterdi.

 

Türkiye’nin imkân, potansiyel ve kabiliyetleriyle, yetişmiş insan gücüyle, ekonomisiyle, stratejik konumuyla, güçlü ordusuyla, yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle büyük bir ülke olduğunu belirten Başkan Sözütek, şunları söyledi:

 

“Türkiye olarak biz büyük bir ülkeyiz.  Zorlukların üstesinden gelecek güç ve kapasiteye de sahibiz. Elbette esnaf ve sanatkarlar olarak çözüm bekleyen sorunlarımız da var. Başta kayıt dışılık, AVM ve Zincir Marketler ve yüksek enflasyon olmak üzere, bu sorunları çözecek imkanlarımız da var. Bundan dolayı, Türkiye, artık, asıl gündemi olan ekonomiye, sanayiye, istihdama, ihracata, eğitime, kalkınmaya yoğunlaşmalı, yapısal sorunlarını ortaya koyacağı reformlarla çözmelidir.

 

 İstihdam ve ekonomik krizler sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın sorunudur. Ülkemiz için de öncelik üretim ve istihdam olmalıdır. Yeni dönemdeki reformlar bu amaca yönelik olarak planlanmalıdır. Küçük esnaf ve sanatkarlarımız can çekişiyor. Esnafımızı rahatlatacak yeni bir cansuyu projesi, nefes kredisi hayata geçirilmeli, sıfır faizli, uzun vadeli kredi imkanları devreye sokulmalı, hibe şeklindeki KOSGEB kredileri de yeniden devreye konulmalıdır. Sektörlerin bütün paydaşları ihracata dönük üretim ve işsizliği azaltacak çözümler doğrultusunda sırt sırta verilmeli ve yüksek çaba gösterilerek Türkiye'yi şaha kaldıracak hamleler yapılmalıdır”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi