hediye patlayan kutu

Mardinli Marilyn Monroe

Marilyn Monroe’ya olan benzerliği ile günden güne büyük şöhrete kavuşan aslen Afyonlu olmasına karşın 6 yıldan beri Mardin’de yaşayan Melek Akarmut halkın sevgilisi olurken, ticarete de atılmanın sevincini yaşıyor.

Mardinli Marilyn Monroe
Mardinli Marilyn Monroe ilkhaber
Bu içerik 542 kez okundu.

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Marilyn Monroe’ya olan benzerliği ile günden güne büyük şöhrete kavuşan aslen Afyonlu olmasına karşın 6 yıldan beri Mardin’de yaşayan Melek Akarmut  halkın sevgilisi olurken, ticarete de atılmanın sevincini yaşıyor.

 Cumhuriyet kuruluşunda Türkiye’de ilk gazete bayisini açan Merhum Cemalettin Işınayın eski  iş  dükkanında sabun ticaretine başlayan Akarmut’u görenler, ” A... bu bayan Marilyn Monroe. Burada ne işi vardır?” diyerek kendisinden beraber fotoğraf çektirmeyi rica ediyorlar. Mardinli Marilyn Monreo da istekleri kırmayıp kendileriyle hatıra fotoğrafı çektiriyor.

6 yıldır Mardin’de ikamet eden neşeli, sevecen, hayırsever, sempatik tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kuran Melek Akarmut’u ( Mardinli MARLYN MONREOE) tanıyanlar, ”Adı gibi melek bir insan, gerçekten iyi bir insan. Sevecen bir ruh taşıyor.” demekten kendisini alamıyor.

 Melek Akarmut ise kensininin aslen Afyonlu olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“Ama eşim burada memurluk yapmaktadır. 4 tane çocuğum vardır. Mardin gerçekten dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Mardin’i tanımak insanlara ayrıcalıktır. Burada Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermeni, Ezidi insanlar kardeşçe yaşıyor. Bakınız  sabah namazında camilerde ezan okunurken  kilise ve manastırların çanları da aynı anda çalıyor. Dünyaya örnek olacak bu mozaik nerede var? Böyle bir hoşgörüyü göremezsiniz. Ama Mardin’de vardır. İşte benim, en büyük isteğim bu mukaddes şehrin daha da tanınmasına katkıda bulunmaktır. Mardin her güzel tanıtıma layıktır. Ben sabun mesleğine el attım, daha güzel işlere gireceğim.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama