hediye patlayan kutu

CHP’de kurultay çağrısı

24 Haziran seçimlerinde umdukları sonucu alamayan ve oy kaybı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. Adana'da kurultay delegeleri, CHP'de değişimin sağlanması için olağanüstü kurultay talep etti.

CHP’de kurultay çağrısı
CHP’de kurultay çağrısı ilkhaber
Bu içerik 303 kez okundu.

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-24 Haziran seçimlerinde umdukları sonucu alamayan ve oy kaybı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. Adana'da kurultay delegeleri, CHP'de değişimin sağlanması için olağanüstü kurultay talep etti.

Adana’da bir otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Kurultay delegeleri Murat Öztanrıöver ve Dilşad Güven ile CHP İmamoğlu İlçe Başkanı Kasım Karaköse, CHP Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven ve CHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi Hacı Hüseyin Kılıç, ‘Çoban ateşi’ni Adana’da yaktıklarını ve partilerinin birlik ve bütünlüğünü zedelemeden en kısa süre içerisinde gerekli değişimin sağlanması için olağanüstü kurultay talep ettiklerini açıkladı.

HER YENİLGİ SONRASINDA BİR BAŞKA YENİLGİ

CHP kurultay delegeleri Murat Öztanrıöver burada yaptığı konuşmada, CHP’nin heyecan ve değişime ihtiyacı olduğunu işaret etti.   Kılıçdaroğlu ve yönetimine; ‘olağanüstü kurultay’ çağrısı yapan Öztanrıöver,   her yenilgi sonrasında bir başka yenilgiye adeta yelken açan CHP’nin, bir an önce büyük mücadele için değişimi gerçekleştirmesi gerektiğini belirtti.

DEĞİŞİMİN GERÇEKLEŞMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Her yenili sonrası başka bir yenilgiye CHP’nin yelken açtığını savunan Öztanrıöver, “CHP Milli Mücadeleyi gerçekleştiren ve ilk mecliste, Müdafaa-i Hukuk Grubu olarak görev yapan, milli kahramanlarımız tarafından kurulmuş ve kökleri Kuvayi Milliye ye bağlı bir partidir. Bizler bu referanstan yola çıkarak, her yenilgi sonrası başka bir yenilgiye yelken açan CHP’nin, bir an önce büyük mücadele için, değişimin gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

KURULTAY TALEP EDİYORUZ

Her bir CHP neferi ve görevlisinin kendileri için çok değerli ve saygıdeğer olduğuna dikkat çeken Öztanrıöver, “Bu düşüncelerle önümüzdeki süreçte partimiz sadece iktidar mücadelesi değil, kaybedilen cumhuriyet rejimi ve AK Parti hükümeti sürecinde oluşmuş bütün kayıpların telafisi için mücadele etmelidir. Bu büyük mücadele için de yeni bir heyecan ve değişime ihtiyaç vardır. Bizler de CHP Adana kurultay delegeleri olarak, ‘çoban ateşimizi’ buradan yakıyoruz. Partimizin birlik ve bütünlüğünü zedelemeden en kısa süre içinde gereken değişimin sağlanması için olağanüstü kurultay talep ediyoruz.” diye konuştu.

SEÇİM KAYBETMEK İSTEMİYORUZ

Öztanrıöver, artık seçim kaybetmek istemediklerini belirtti. Parti içinde bölünme gibi bir anlayış içerisinde de olmadıklarının altını çizen Öztanrıöver, kurultay delegeleri ve ilçe başkanlarıyla birlikte değişimin önünü açmak için görev ve sorumluluk üstlendiklerini dile getirdi. Öztanrıöver, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere güçlü bir yönetim ve güçlü adaylarla girip, seçimlerden de zaferle ayrılmak istediklerini, bunun için de kurultayın bir an önce toplanması çağrısını yineledi.

ARKADAŞLARIMIZIN GÖNÜLLERİ BİZİMLE

Delegelerin çoğunluğunun yüreklerinin kendiyle olduğunu ancak isimlerini belirtmek istemediklerini belirten Öztanrıöver, sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Arkadaşlarımızın birçoğu şehir dışındalar. Arkadaşlarımız gönüllerinin bizimle olduklarını söylediler. Bizim CHP’li yoldaşlarımız, partililerimizin yürekleri çok sıcaktır. Değişimle ilgili tavırlarını sergileyeceklerdir. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’yle önümüzdeki yerel seçimlere bir strateji belirtilerek gidilmesi konusuna hiçbir itirazımız yoktur. Kayıtları tersine çevirecek her türlü karara memnuniyetle uyarız. Bunun dışında bir niyetimiz yoktur. Ama şunu da istemiyoruz. 24 Haziran da yapılan bir seçim var. Bu seçimle ilgili benim ağzımdan başarılı ya da başarısız demem sizin aklınızda bir değişiklik yaratır mı? Yaratmaz.

KAYIPLAR GERİ KAZANILMALI

Yerel seçimler belki bu işin geriye dönüşü belki bu kayıpların geri kazanılması için bir diriliş anlamında olacaktır. Biz bu açıklamayı yaparken değişim dediğimizde, genel başkan, MYK, il, ilçe teşkilatlarının hepsini kapsamaktadır. Amacı yerel seçimleri zaferle sonuçlandırmak ve tüm kayıpları geri döndürmek istiyoruz. Yerel seçimlere kısa süre kala yapılacak kurultayın partiye kısa vadede problemler yaşatabilecektir. Ama partimizin bir an önce çözülmesi gereken sorunlarının da olduğunu biliyorum. Dolayısıyla biran önce çözüm yolunun kurultay olduğunu düşündüğümüzden böyle bir değişimi düşünüyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama