Mimarların heyecanı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenini Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirdi.

Mimarların heyecanı
Mimarların heyecanı ilkhaber
Bu içerik 104 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenini Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirdi.

 

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Duygu Saban, Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan Tüzün, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

“MESLEK ETİĞİNDEN

TAVİZ VERMEYİN”

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Duygu Saban, büyük bir özveri ile mimarlık disiplininin gerektirdiği tüm bilgileri öğrencilere aktardıklarını ifade ederek, yerel yönetimlerle oda ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Prof. Dr. Saban öğrencilerine tavsiyelerde bulunarak, Çukurova Mezunu olduklarını unutmamalarını, adalet, eşitlik ve meslek etiğinden taviz vermemelerini istedi.

 

“TASARIMIN PEŞİNDEN KOŞUN”

Ozan Tüzün de öğrencilere tasarımın peşinden koşmaları gerektiğini ifade ederek, Mimarlar Odası Adana Şubesi olarak öğrencilerin yanında olduklarını söyledi. Öğrencilere ada hakkında bilgi veren Tüzün meslek etiğine her daim özen göstermelerini istedi.

 

KEPLER FIRLATILDI

Açılış konuşmalarının ardından bölüm birincisi Erdem Çakıl’a Bölüm Başkanı Prof. Dr. Duygu Saban plaket ve diplomasını takdim ederken, diğer öğrencilerinde diplomalarını almasının ardından kepler havaya fırlatılarak öğrenciler mezun oldu.

  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi