Eraslan: Hainler tarihin çöp sepetine yollanmıştır

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Üyeleri Cuma Namazı çıkışında 5 Ocak Meydanı’nda bir araya gelerek 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Eraslan: Hainler tarihin çöp sepetine yollanmıştır
Eraslan: Hainler tarihin çöp sepetine yollanmıştır ilkhaber
Bu içerik 217 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Üyeleri Cuma Namazı çıkışında 5 Ocak Meydanı’nda bir araya gelerek 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan basın açıklamasında ASİM üyeleri ellerine Türk Bayrakları alarak hain girişimi kınadı. Grup adına basın açıklamasını ASİM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eraslan okudu. 15 Temmuz’un milletin hafızasına kanla yazılmış bir destan olduğunu savunan Eraslan, “Bu tarih milletimizin hafızasına kanla yazılmış bir destan olarak kazınmıştır. Hain Terör Örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da milletimizin istiklalini hedef alan, istikbaline kasteden darbe girişiminin üzerinden bugüne kadar iki yıl geçmiştir. FETÖ Terör Örgütü devlet mekanizmasına sızan resmi ünvanlı militanları ile ülkemizin can damarlarını içten içe çürütmeyi hedef almış ve böylece aklı sıra vuracağı öldürücü darbe ile vatanımızı emperyalist ülkelere peşkeş çekmeyi planlamıştır. FETÖ bir yandan devlet mekanizmasını işlevsiz hale getirmeye çalışırken diğer yandan “Dinlerarası Diyalog” saçmalığı ile dinimizin temel inanç sistemini yıpratmaya çalışmıştır. Bu konuda kendisine karşı çıkan pek çok mütedeyyin kişi ve kuruluşlara çeşitli kumpaslarla büyük mağduriyetler yaşatmıştır. Ancak FETÖ bu planlarını yürütürken Milletin kadim hafızasını ve dillere destan basiretini hesaba katmamış olmalı ki kırk yılda kurduğu hain tuzak bir gecede tarihin çöp sepetine yollanmıştır.” dedi.

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR

Milletin şer güçlerinin patronlarının planlarını hayal kırıklığına uğrattığını belirten Eraslan, “Milletimizin asil direnişi hain şebekenin bütün planlarını altüst etmiş ve başta ABD olmak üzere küresel şer güçlerin büyük patronları büyük bir hayal kırıklığı ile kahrolmuşlardır. FETÖ bugün artık elini kolunu sallayarak alenen icraat yapamamaktadır. Ancak bu durum milletimizi ve hükümeti rehavete düşürmemelidir. FETÖ kırk yıldır var olan sinsi bir yapılanmadır. Dolayısı ile bugün bitti sandığımız bu yapının sinsi bir yılan gibi halen varlığını sürdürüyor olması muhtemeldir.  Daha birkaç gün önce FETÖ elebaşlarından Adil Öksüz’ü takip etmekle sorumlu birimin başındaki kişinin aynı örgüt üyesi olmak isnadı ile gözaltına alınmış olması durumun vahametini net bir şekilde ortaya koymuştur. Öte yandan FETÖ’cü üniformalı teröristlerin yıllarca yürüttükleri hukuksuz takipler ve iftiralara dayalı fişlemelerle oluşan devlet hafızasının yeni mağduriyetlere sebebiyet vermemesi için derhal güncellenmesi de büyük bir ehemmiyet arz etmektedir.” şeklinde konuştu.

ADNAN OKTAR TEPKİSİ

Adnan Oktar’ın şebekesinin çökertilmesini takdir ettiklerini vurgulayan Eraslan, “Ayrıca önceki gün itibarı ile İstanbul Emniyeti tarafından İsrail muhibbi ve ahlak yoksunu Adnan Oktar adlı şahsa ve beraberindeki 235 avanesine yönelik operasyonu takdirle karşılıyoruz. Hakkında çocuk istimrarı, tehdit, şantaj v.b onlarca suç isnadı bulunan bu şer şebekesinin uzantıları bir an evvel deşifre edilip medya üzerinden yaydıkları ifsadın önüne geçilmelidir.15 Temmuz günü ve gecesi Milletimizin her neferi gibi İslami cemiyetlere, tarikatlere ve çeşitli dini gruplara mensup binlerce vatansever gönüldaşımız da sokaklara çıkmış; istikbaline ve istiklaline sahip çıkmıştır. Bu nedenle teröristlerle mücadele ederken vatansever mütedeyyin insanlarımızı rahatsız edecek söylem ve icraatlardan uzak durulmalı sapla saman, at izi ile it izi birbirine karıştırılmamalıdır.  Legal mecralarda sivil toplum faaliyeti icra eden dini grupların hareket kabiliyetlerini daraltacak uygulamalara tevessül edilmemelidir. 15 Temmuz’un kardeşlik ve dayanışma ruhu, ayrımcı ve ötekileştirici uygulamalarla zedelenmemelidir. Bu konuda kimi bürokratların cahil veya art niyetli tavırlarına dikkat edilmeli ve FETÖ’nün ekmeğine yağ sürülmesine mani olunmalıdır. Son olarak Kürdü ile, Türkü ile, Zazası  ve Çerkezi ile asil milletimizin 15 Temmuz İstiklal direnişini tekraren ve canı gönülden tebrik ediyor, Şehitlerimize rahmet niyaz ederken aynı zamanda bir daha böyle bir ihanetle karşılaşmamayı Yüce Allah’tan temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi