hediye patlayan kutu

Karagöktaş’tan Veli Küçük’e ziyaret

Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi Koruma Programı Sorumlusu, mültecilerin hukuki sorunları konusunda Baro’dan destek istedi

Karagöktaş’tan Veli Küçük’e ziyaret
Karagöktaş’tan Veli Küçük’e ziyaret ilkhaber
Bu içerik 565 kez okundu.

ADANA(İLKHABER)-Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi Koruma Programı Sorumlusu Kubilay Karagöktaş, mültecilerin yaşadığı hukuki sorunlar konusunda Başkanımız Av. Veli Küçük'ü ziyaret ederek, desteğini istedi.

Her yaştan Suriyeli'ye psikososyal destek sağlayarak, yönlendirme ve eğitim hizmetleri veren “Toplum Merkezleri Projesi” ‘ne  Adana Barosu Adli Yardım Komisyonu'nun sağlayabileceği hukuki destek konusunda bilgi verildi.

Proje çalışanlarının ve sığınmacıların hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmesi ve 1136 sayılı Avukatlık Kanununda mevcut adli yardım uygulaması kapsamında baronun, ülkemizde mevcut sığınmacıların geleceğe daha güçlü tutunabilmesinin yöntemlerini oluşturabilmek için gereken tüm yardım ve desteği sağlayacağı belirtildi.

 Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi Kubilay Karagöktaş da Baro Başkanımız Av. Küçük’e kendilerini kabul ettiğinden dolayı teşekkür etti.

Baro Kadın Hakları Komisyonu Koordinatörü ve Saymanı Av. İlknur Önal, Adli Yardım Komisyonu Koordinatörü Av. Nevzat Elçi, Mülteci Hakları Komisyonu Başkanı Av. Selen Berna Ünlüatlı, CMK Komisyonu Başkanı Av. Hamza Pekergin'den mültecilerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama