hediye patlayan kutu

Artaklu Belediyesi’nden gençlere büyük jest

Artuklu Belediyesi, Artuklu Kaymakamlığı işbirliğiyle Aile Sosyal Destek Birimi (ASDEB) projesi kapsamında Artuklu’da yaşayan dezavantajlı çocukları İstanbul Beyoğlu Belediyesi’ne ait Beyoğlu Kefken Çevre ve Yaz Kampı’na gönderdi.

Artaklu Belediyesi’nden gençlere büyük jest
Artaklu Belediyesi’nden gençlere büyük jest ilkhaber
Bu içerik 518 kez okundu.

Adnan AVUKA

MARDİN-Artuklu Belediyesi, Artuklu Kaymakamlığı işbirliğiyle Aile Sosyal Destek Birimi (ASDEB) projesi kapsamında Artuklu’da yaşayan dezavantajlı çocukları İstanbul Beyoğlu Belediyesi’ne ait Beyoğlu Kefken Çevre ve Yaz Kampı’na gönderdi.

15 yıldır devam eden ve her hafta farklı öğrenci gruplarını ağırlayan Beyoğlu Kefken Yaz Kampı’na konuk olan Artuklu’lu öğrenciler 46 dönümlük arazide kurulu olan denize sıfır kamp alanında yapılan çok çeşitli etkinliklerin tadını çıkardılar.

Beyoğlu Belediyesi kamp programına, erkek ve kız öğrenciler farklı tarihlerde gönderildi.

Toplam 1 hafta süren kamp sürecinde öğrenciler tatil yapmakla kalmadı, aynı zamanda kültür ve sanat anlamında çeşitli eğitimlere tabi tutuldular.

 Tiyatro, halk dansları, değerler eğitimi, koro, resim,  basketbol, geleneksel çocuk oyunları, yüzme ve daha birçok etkinlikte, alanında uzman eğitmenler ile birlikte çalışma imkânına sahip olan öğrenciler,yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşme imkanı da buldu.

Artuklu’lu öğrenciler, kamp sonunda düzenlenen yarışmalarda birçok branşta madalya almaya hak kazandılar.

“ÖĞRENCİLERE İSTANBUL TURU SÜRPRİZİ”

Kamp devam ederken Artuklu’lu kız öğrenciler güzel bir sürprizle karşılaştı. İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Mishap Demircan’ın eşi Ferda Demircan ve Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü’nün eşi Gülseren Ünlü, Güneydoğu’dan Beyoğlu Kefken Yaz Kampı’na katılan tek ilçe olan Artuklu’nun öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen hanımefendiler, bir çoğu ilk kez denizi gören ve uçağa binen öğrenciler için İstanbul gezisi düzenlenmesi adına talimat verdiler. Ertesi gün kamp alanından alınan dezavantajlı kız öğrenciler kendileri için özel olarak düzenlenen boğaz turuna katıldıktan sonra, Minyatür Müzesini,  Koç Müzesini ve Galata Kulesini gezdiler.

“KAYMAKAM AMCAMIZA MİNNETTARIZ”

Beyoğlu Belediyesi’nin daveti üzerine Artuklu Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın destekleriyle gönderildikleri yaz kampından duydukları memnuniyeti ifade eden dezavantajlı kız öğrenciler, her zaman kendilerini hatırlayan, gerek ziyaretleri, gerek yardımları gerekse kendileri için düzenlenen etkinliklerle desteğini hissettiren Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’e minnettar olduklarını ifade ederek, rüya gibi bir tatil geçirdiklerini ve kampta birçok branşta aldıkları eğitimler sayesinde çok şey öğrendiklerini ifade ettiler.

BAŞKAN ÖZTÜRK; “BEYOĞLU BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Beyoğlu Kocaeli Kefken Yaz Kampı, yalnızca Beyoğlu’nda ikamet eden öğrencilere yönelik bir yaz kampı olmasına rağmen bizlere kapılarını açtı. 4 yıldır Artuklu’da yaşayan dezavantajlı gençlerimiz Beyoğlu Belediyesi tarafından bu kampta ağırlanıyor. Öğrencilerimizi 4 yıldır her sene bu kampa davet eden ve ağırlayan Beyoğlu Belediyesi’ne ve Beyoğlu Belediye Başkan’ı Ahmet Misbah Demircan’a kamp esnasında ziyaretleriyle öğrencilerimizin yanında olan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın eşi  Ferda Demircan’a ve Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü’nün eşi Gülseren Ünlü Hanımefendilere bu vesileyle teşekkür etmek isteriz. Öğrencilerimizle yakından ilgilenerek kendilerine özel gezi turu düzenlediler. Öğrencilerimiz rüya gibi bir kamp süreci geçirerek, ilçelerine oldukça mutlu döndüler. Kendilerine minnettarız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama