hediye patlayan kutu

Zübeyde Hanım Parkı yenileniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait Adana Zübeyde Hanım Parkı’nda yenileme çalışmaları devam ediyor.

Zübeyde Hanım Parkı yenileniyor
Zübeyde Hanım Parkı yenileniyor ilkhaber
Bu içerik 467 kez okundu.

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait Adana Zübeyde Hanım Parkı’nda yenileme çalışmaları devam ediyor.

Tarihi Taş Köprü’nün hemen yanında olan ve muhteşem Seyhan Nehri manzarası ile insanı rahatlatan parklardan olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin ismi verilen Zübeyde Hanım Parkı’nda yenileme çalışmaları sürüyor. Park içerisinde bulunan ağaçların bakımı yapıldı. Parkın tabanında bulunan, kilit taşlarda değiştirilerek yerine yenileri konuluyor.

HUMMALI ÇALIŞMALAR

Parka yeni bir çevre kazandırılmak istenen yenileme çalışmalarında dağınık bir görüntüye sahip olan park biraz daha sadeleşerek güzel bir görüntüye ev sahipliği yapılacak. Park içerisinde iş makineleri ve işçilerin hummalı çalışmaları aralıksız sürüyor. İşçiler proje kapsamında en ince ayrıntıları bile düşünerek çalışıyor. Parkın biten kısımları şimdiden vatandaşların beğenisini toplamayı başardı.

BÜSTLER YER ALIYOR

Zübeyde Hanım Parkı’nın içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üzerinde “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözlerinin yazılı olduğu dev bir büstü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi olan ve parka ismi verilen Zübeyde Hanım’ın büstü de yer alıyor. Bu park aynı zamanda Adana Hilton Otel ve Sabancı Merkez Camisi’nin de karşısında bulunuyor. Seyhan Nehri ve tarihi taş köprü eşliğinde sıcaktan bunalınca dinlenebilecek yeşili bol küçük bir park olma özelliğini taşıyan bu parkın yenilenmesi Adana’ya de yeni bir hava katacak.

YEŞİLİ BOL PARK

Vatandaşlar kent merkezinde güzel yeşili bol bir park olarak Zübeyde Hanım Parkı’nı çok sevdiklerini belirttiler. Artık aşınmış taşları ve görüntüsünün bu yenilenme çalışması ile daha güzel ve kullanışlı hale gelmesini beklediklerini anlatan vatandaşlar, “Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz. Parklar bu betonlaşmış şehir içerisinde nefes alabileceğimiz tek yerler. Bu yerlerinde bakımlı olmasını isteriz tabiî ki. Ancak akşam saatlerinde bu parklarda dolaşmak çok zor nedeni ipsiz sapsız çok oluyor ve insanları rahatsız ediyorlar. Umarız buna da bir çözüm bularlar” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama