hediye patlayan kutu

Gazetecileri üzen veda

Adana Valiliği basın bürosunun sevilen isimlerinden Sadık Güler, gönderdiği bir mesajla görevinden kendi isteği ile ayrıldığını duyurdu. Sadık Güler’in almış olduğu bu karar meslektaşları tarafından üzüntü ile karşılandı.

Gazetecileri üzen veda
Gazetecileri üzen veda ilkhaber
Bu içerik 435 kez okundu.

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Valiliği basın bürosunun sevilen isimlerinden Sadık Güler, gönderdiği bir mesajla görevinden kendi isteği ile ayrıldığını duyurdu. Sadık Güler’in almış olduğu bu karar meslektaşları tarafından üzüntü ile karşılandı.

Yaklaşık 20 yıldan buyana Adana Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapan Sadık Güler, görevinden ayrıldı.  Meslektaşlarına bir veda yazısı yazan Sadık Güler, herkesi duygulandırdı. Sosyal Paylaşım grubundan “V e d a” başlığı altında yaptığı paylaşımında gazetecilik mesleğini ne kadar çok sevdiğini de dile getiren Sadık Güler’un bu paylaşımı meslektaşları tarafından üzüntüyle karşılandı. Sadık Güler, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Bugün, 20 yıla yakın çalışmaktan büyük bir onur duyduğum Adana Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden kendi isteğimle ayrılıyorum. Okula ilk başlayan çocukların karşılaştığı soru, büyüyünce ne olmak istiyorsun? olmuştur. Etrafında polis, asker ve öğretmen mesleklerini ilk gördüklerinden genelde çocukların verdiği cevap bunlar olmuştur. Ben ise, yıllarca çok düşünmüş fakat, sebebini bir türlü bulamadığım “ne olmak istiyorsun?” sorusuna verdiğim cevap ise, “gazeteci olmaktı”. Oysa Allah daha büyük bir imkân vererek, bütün gazeteciler ile birlikte çalışma fırsatı verdi. Bu mesleği tercih etmekten hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Sizlerle birlikte çalışırken bir gün olsun, pişmanlıktan kaynaklı of demedim. Gecesi gündüzü olmayan, stresi derdi çok olan bu mesleğin neyini sevdim bilmiyorum fakat, hani yine çocuklara sorarlar  “beni ne kadar seviyorsun?” diye. Çocuklar ise, iki elini sağa ve sola doğru açarak, bütün dünyasıyla cevaben, kocaman der. İşte ben sizleri Kocamannnnnn sevdim. Tek tek uğrayıp helallik almak isterim. ola ki göremeyeceğim abilerim, ablalarım ve kardeşlerim olabilir. Şimdiden haklarınızı helal edin. Allah’a emanet olun.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama