hediye patlayan kutu

Gergin dakikalar anlaşmayla son buldu

Adana’da yapılan bir proje kapsamında evleri yıkılmak istenen mahalle sakinleri, duruma tepki göstererek evin damına çıkıp tüfekle havaya ateş açtı. Yaşanan gerginlik daha sonra anlaşmanın sağlanması ile son buldu.

Gergin dakikalar anlaşmayla son buldu
Gergin dakikalar anlaşmayla son buldu ilkhaber
Bu içerik 271 kez okundu.

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER) – Adana’da yapılan bir proje kapsamında evleri yıkılmak istenen mahalle sakinleri, duruma tepki göstererek evin damına çıkıp tüfekle havaya ateş açtı. Yaşanan gerginlik daha sonra anlaşmanın sağlanması ile son buldu.

Olay Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Alidede Mahallesi’nde meydana geldi. İddialara göre, kentsel dönüşüm kapsamında olan alanın içerisinde bulunan binalar hiçbir tebligat gönderilmeden yıkılmak istendi. Sabah saatlerinde evlerini yıkmak üzere gelen kepçeyi gören ev sahipleri ne yapacaklarını şaşırdı. Kendilerine herhangi bir tebligatın gitmediğini ilere süren vatandaşlar, evlerini yıktırmayacaklarını söyledi. Ancak gelen müteahhit firmaya ait ekip, kendilerine gelen talimatın bu yönde olduğunu anlattı.

ATEŞ AÇTILAR

Evlerin içerisinde hala ikamet eden kişiler, evlerini yıkamayacaklarını ısrarla belirtti. Bunun üzerine yaşanan gerginlik tırmanmaya başladı. Eline pompalı tüfek alan Cumali Mendilli ve bir arkadaşı boyunlarına Türk Bayrağı asarak binanın çatısına çıkarak silahla havaya doğru ateş açtı. Durumu polis ekiplerine haber veren vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine ekipler sek edildi. Evlerini hiçbir anlaşma olmadan yıkmaya çalıştıklarını savunan Mendilli ve arkadaşı, bir süre binanın damında ki eylemlerini sürdürdü.

DEVEDEN BÜYÜK FİL VAR

“Deveden büyük fil var” diyerek bağıran binanın çatısındaki kişileri polis ikna ederek çatıdan indirmeye çalıştı. Bu sırada olay yerine gelen yetkililer ile evleri yıkılacak olan diğer kişiler görüşme yaptı. Mahallede bulunan boş arsaya yıkılan evlerinin yerine ev yapılacağı sözünü alan ev sahipleri, bu kez çatıdaki kişilere bağırarak, “Bize ev verecekler. Anlaşma yapacağız” dedi. Çatıda ki kişiler daha sonra inerek polis ekiplerine teslim oldu.

ANLAŞMA YAPTIK

Selime Mendilli, sabah saatlerinde gelerek benim evimi yıkmak istediler. Mağdur oldum. Evimizi yıkmaya geldiler. Durumumuz zaten kötü evimizi yıkarlarsa nereye gideceğiz. Bize bugüne kadar tebligat yapılmadı. Sadece müteahhit geldi. ‘Boşaltın’ dedi, ‘yıkacağız bu gün burayı’ dediler Bende bir tebligat gelmedi bize ben evimi boşaltmam dedim. Gelip bana direk evi boşaltın bile demediler aslında. Ölçüm yapıyorlardı evimin önünde niye yapıyorsunuz diye sorduğumda, ‘boşaltın burayı yıkacağız’ dediler. Birkaç tane ev var buralara dokunuyorlar. Bazılarının mutfakları, bazılarının banyoları gidiyor. Şimdi bir anlaşma yaptık, evimizin yakınında bulunan boş arsaya bize ev yapacaklar. Karakola gidip ifade vereceğiz ve ardından notere gideceğiz.”  dedi

EVİMİN TAMAMI YIKILIRSA NE OLACAK?

Bir başka mağdur olan kişi Neşe Pınarbaşı ise, evinin mutfağının yıkılacağını ve sağlam olmayan evleri nedeniyle bir kısmının yıkılması durumunda evin tamamının zarar görüp kullanılamayacak hale geleceğini söyledi.  Pınarbaşı, “Evimin mutfağını yıkacaklar. Evimin mutfağını yıkarlarsa ben ne yapacağım. Ben ev işine gidiyorum. Kalbimde pil var. Bir gelirim yok. Nereye gideceğim. Tebligat yapılmadan yıkacağız dediler. Evimizin bir kısmını yıkarlarsa evimizin tamamı yıkılır. Buna bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama