hediye patlayan kutu

Karslıoğlu: Vergi affı birçok üyemiz için can simidi olacaktır

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve diğer daire müdürleri AKAMDER’i ziyaret ederek, kamu alacaklarının yapılandırılması hakkında bilgi verdi.

Karslıoğlu: Vergi affı birçok üyemiz için can simidi olacaktır
Karslıoğlu: Vergi affı birçok üyemiz için can simidi olacaktır ilkhaber
Bu içerik 506 kez okundu.

ADANA(İLKHABER)-Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve diğer daire müdürleri AKAMDER’i ziyaret ederek, kamu alacaklarının yapılandırılması hakkında bilgi verdi. 

Tunalı,  “Düzenleme kapsamında vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti, RTÜK idari para cezaları, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi alacakları, SGK ve belediyelerin alacakları gibi birçok kamu alacağı yeniden yapılandırılarak vatandaşlara borçlarını uygun koşullarda ödeme imkanı getirildi. Düzenleme iş dünyası tarafından memnuniyetle karşılanırken iş adamları yapılandırmanın ekonomiyi canlandıracağını ifade etti” diye konuştu.

Yapılandırma yasası ve vergi mevzuatındaki güncel değişiklerin ele alındığı toplantıda   Vergi Barışı ve İmar Affı konusunda görüş alışverişinde bulundu.

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu , düzenlemeyle sektörün rahat  bir nefes alacağını kaydetti.  

Küresel ekonomik krizin etkilerinin sürmesinin sektörün mali yükümlülüklerini yerine getirmesini zorlaştırdığının altını çizen Karslıoğlu, "Son dönemde yaşanan ve bizim dışımızda gelişen olumsuz atmosfer nedeniyle siparişleri iptal edilmiş, TL'nin değerindeki aşırı oynaklık nedeniyle zarar etmiş müteşebbislerimiz var. Bu nedenle bugün gündemde olan vergi affının birçok üyemiz için bir can simidi olacağı açıktır" değerlendirmesinde bulundu.

Sektörü destekleyecek hiçbir düzenlemeye "hayır" demeyeceklerini belirten AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, buna karşın düzenlemede İnşaat sektörünü doğrudan ilgilendiren maddelerin daha fazla yer almasını beklediklerini dile getirdi.

AKAMDER deki toplantı karşılıklı soru cevaplarla devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama