hediye patlayan kutu

Kavrulacağız

Ağustos ayı ile birlikte etkisini artıran sıcaklar özellikle Ege ve Akdeniz Bölgelerinde artmaya devam ediyor. Özellikle güney illerinde etkili olacak olan sıcaklıklar 41 dereceleri görecek.

Kavrulacağız
Kavrulacağız ilkhaber
Bu içerik 274 kez okundu.


F. Metin MARACI

ADANA (İLKHABER) – Ağustos ayı ile birlikte etkisini artıran sıcaklar özellikle Ege ve Akdeniz Bölgelerinde artmaya devam ediyor. Özellikle güney illerinde etkili olacak olan sıcaklıklar 41 dereceleri görecek.

Yaz mevsiminin son ayı Ağustos ile birlikte sıcaklıklar da artmaya başladı. Türkiye’nin en sıcak illerinden Adana’da da bunaltıcı sıcaklar etkisini devam ettiriyor. Sıcaklar konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, aşırı sıcaklarda özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması ve bol su tüketilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Adana’da sıcaklardan bunalan vatandaşlar, parklara, denize ve yaylalara akın etti. Sıcaktan etkilenen kuşlar da ağaç altlarında ve parklarda bulunan havuzlarda serinlemeye çalışıyor.

ÖĞLE SAATLERİNDE DIŞARI ÇIKMAYIN

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, aşırı sıcaklarda, hasta vatandaşların hava sıcaklığı konusunda daha hassas davranmaları gerektiğini ve bol sıvı tüketilmesini, yağlı yiyeceklere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Kıyafet konusunda da uyaran Hilal; “Kavurucu sıcaklar Ağustos ayında daha fazla hissedilmeye başladı. Bu bağlamda açık renkli giyinin. Sıcakların en fazla hissedildiği, öğlen saatleri olan saat 10:00 ile 16:00 saatleri arasında dışarı çıkılmaması daha iyi olur. Ağustos ayı olmasına rağmen havalar halen çok sıcak geçiyor. Özellikle tansiyon, kalp ve solunum sistemi hastalığı olan kişilerin çok duyarlı olmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Aşırı sıcaklardan etkilenen kuşlar parklarda bulunan havuzlarda serinlemeye çalışıyor.

Bugünden itibaren Adana merkezinde sıcaklıklar 36 derecelerde seyrederken, ilçelerde 40 dereceleri görecek.

Adana ve ilçelerinde son 5 günlük hava sıcaklıları şöyle olacak;

Adana Merkez; 35, Aladağ 33, Ceyhan 39, Feke 36, İmamoğlu 40, Karaisalı 38, Kozan 41, Pozantı 33, Saimbeyli 33, Tufanbeyli 29 ve Yumurtalık 34 derece olacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama