hediye patlayan kutu

Anız yangını her şeyi yuttu

Osmaniye’de yakılan anızlar mısır tarlalarına sıçradı. Aralarında mısır tarlalarının da bulunduğu 400 dönüm arazide ne varsa herşey kül oldu.

Anız yangını her şeyi yuttu
Anız yangını her şeyi yuttu ilkhaber
Bu içerik 301 kez okundu.


 Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) – Osmaniye’de yakılan anızlar mısır tarlalarına sıçradı. Aralarında mısır tarlalarının da bulunduğu 400 dönüm arazide ne varsa herşey kül oldu. Yangına Adana Orman İşletme Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme helikopterleri havadan müdahale etti.

Anız yangınları aralıksız devam ediyor. Yapılan uyarılara kesilen cezalara rağmen birçok kişi tarlalarındaki anızları yakarak imha etme yöntemini sürdürmeye devam ediyor. Etrafa yayılan duman ve kentlere yağan küller vatandaşları isyan ettiriyor ancak tüm bunları anız yakan kişiler göz ardı ediyor.

BÜYÜK ZARAR

Son olarak Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde tarlada yakılan anız yangını, büyük zarar verdi. Anız yakılan tarlanın yanında bulunan ve henüz hasat edilmemiş mısırların bulunduğu tarlaya da alevler sıçradı. Hızla yayılan yangın Akköprü, Çaygeçit köyleri ile Kozan ilçesine bağlı Hacılar Beldesi arası boyunca devam etti. Durum hemen itfaiyeye bildirildi.

HELİKOPTERLE MÜDAHALE

Rüzgarın etkisiyle kontrol altına alınamayan yangın 400 dönümlük araziyi etkisi altına aldı. Kadirli Belediyesi itfaiye ekipleri ile Kadirli İlçe Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler yangına karadan müdahale etti. Bir türlü durdurulamayan yangın için Adana Orman İşletme Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme helikopterleri de çağrıldı. Yangın yerine gelen helikopter yangına havadan müdahale etti. Kontrol altına alınan yangının tamamen söndürülmesi ile 400 dönümlük arazide var olan tüm ürünlerin yandığı öğrenildi.

 

                                        

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama