Gazetecilerden Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş’a ziyaret

Mardin Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Bektaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gazetecilerden Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş’a ziyaret
Gazetecilerden Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş’a ziyaret ilkhaber
Bu içerik 533 kez okundu.
Reklam

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-  Mardin Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına atanan  Ahmet Bektaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

          Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Bektaş, Mardin’deki görevine başladı. Mardin Gazeteciler Cemiyeti  Yönetim Kurulu üyeleri Başsavcı Bektaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başsavcı Bektaş, adliyede önemli fiziki değişiklikler yaptıklarını belirterek, bölgenin hassasiyetinde basına önemli görevler düştüğünü söyledi. Başsavcı Bektaş “Bölgeye dışarıdan bakışın, bölge ile ilgili haberlerin  önemli ölçüde etkilediğine tanık oluyoruz. Yanlış bir haber, teyit edilmeden servis edilen bir haber, hem gazeteciyi zor durumda bırakabiliyor, hem karşıdaki vatandaşı rahatsız edebiliyor. Mardin’deki gazetecilerle bir araya gelip karşılıklı bu hassasiyeti değerlendireceğiz. İlimizde meydana gelecek olaylarla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirme açısından gazetecilere destek olacağız, gerekli zamanlarda açıklamalarda bulunacağız” dedi.

       Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, haberlerin doğru yansıtılması için teyit makamlarının hassasiyetinin önemli olduğunu söyledi. Mardin’in turizmden beklentilerinin olduğunu ifade eden Çelik “ Yanlış ve teyit edilemeyen haberler turizmi ve Mardin’in kültürel dokusunu zaman zaman olumsuz yönde etkiliyor. Haberlerin doğru yerden ve kişiden alınması bizim de tercihimizdir. Birlikte hareket  etme ve kamuoyunum doğru bilgilendirme noktasında destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

        Başsavcı ziyaretine, GGF Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka, İletişim Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü M. Sait Çakar ve Mardin Haber Gazetesi sahibi Murat Akgül  katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toros Yörükleri Derneği Başkanı Selçuk güven tazeledi
Toros Yörükleri Derneği Başkanı Selçuk güven tazeledi
 Soner Çetin’e 1 Mayıs daveti
Soner Çetin’e 1 Mayıs daveti