Her yolu deniyorlar

Adana’da son dönemde dilencilerden kent içerisinde yürünemez duruma gelindi.

Her yolu deniyorlar
Her yolu deniyorlar emre
Bu içerik 181 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER/ÖZEL) - Adana’da son dönemde dilencilerden kent içerisinde yürünemez duruma gelindi.

Kent içerisinde, ana  caddelerde özellikle ağırlıklı olarak çocuklar ve kadınların dilencilik yaptığı görüldü. Cuma Namazları sonrası dilenci sayısında ise artıyor. Cami önlerinde toplanan dilenciler  camilerden çıkarların adeta önünü kesiyor. Dilencilik yapanların bir kısmının da mülteci olması dikkatlerden kaçmıyor.

TRAFİK IŞIKLARI

Cami önlerinin yanı sıra birde trafik ışıklarında dilenenler bulunuyor. Trafik ışıklarında dilenen çocuk dilenciler ise, sürücüleri ayrı bir sorun yaşatıyor. Trafik kazalarına davetiye çıkartan çocuk mülteci dilenciler, kimi zaman kendilerine para vermeyen araçlarının kaputlarına tutunuyor. Sürücü para vermeyene kadarda kaputu bırakman çocuklar artık sürücüleri canlarından bezdiriyor.

SATICILIK SÜSÜ

Mahalle aralarında ve caddelerde farklı yöntemlerle dilencilik yapanlarında olduğu görülüyor. Kimileri zabıtalara yakalanmamak için ellerine yara bandı, mendil, kalem, boncuktan yapılmış malzemeler alarak sözde bu malzemeleri satırmış süsü veriyor kendilerine. Ancak yanına gelen kişilere yine aynı cümlelerle sadaka isteyen bu dilenciler bu şekilde zabıtalara yakalanmaktan kurtuluyor.

Bunların yanı sıra birde çöplerden yemek yer gibi yaparak insanların duygusunu su istimal edip dilenen kişilerin olduğu görülüyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevgilisinin ablasını gasp etti,  11 yıl hapis cezası aldı
Sevgilisinin ablasını gasp etti, 11 yıl hapis cezası aldı
 Seyhan, yeni yeni hizmetlerle markalaşacak
Seyhan, yeni yeni hizmetlerle markalaşacak