Havadan ceza yağdı

Adana'da hız sınırını aşan sürücüler helikopterden kaçamadı. Tespit edilen araç sürücülerine cezalar yazıldı.

Havadan ceza yağdı
Havadan ceza yağdı nurten
Bu içerik 221 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) – Adana'da hız sınırını aşan sürücüler helikopterden kaçamadı. Tespit edilen araç sürücülerine cezalar yazıldı.

 İçişleri Bakanlığının 100 günlük Eylem Planında trafik güvenliğine yönelik ortaya koyduğu, önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin yüzde 2 oranında artırılarak, ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yüzde 2 azaltılması hedeflendi. Bu kapsamda  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde başlattığı “Trafik Kazalarını Önleme Planı” çerçevesinde Adana'da havadan uygulama yapıldı. Helikopter ve dronelerle yapılan kontrollerde trafik kurallarına uymadığı tespit edilen sürücülere ceza uygulandı.  

 Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İçişleri Bakanlığının 100 günlük Eylem Planında trafik güvenliğine yönelik ortaya koyduğu, önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin yüzde 2 oranında artırılarak, ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yüzde 2 azaltılması hedeflenmektedir. Bu eylem planı çerçevesinde;  trafiğin yoğun olduğu güzergahlar ile kavşaklarda havadan helikopter ve drone ile trafik denetimlerine başlandı. Denetimlerde, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, hız sınırını aşma, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak, park etmek gibi ihlallerin önlemesi başta olmak üzere, ana arterlerde trafiği aksatacak durum ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlanmaktadır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhtar maaşı ihtiyaç sahiplerine
Muhtar maaşı ihtiyaç sahiplerine
Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunun ilki Adana’da yapıldı
Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunun ilki Adana’da yapıldı